Google Chrome’da Bilgi Kutucuğunu Kapatma Yöntemi

Fahri Gün 13 Kas 2019 İnternet 463  0

Google Chrome tarayıcısında bilgi kutucuğu nasıl devre dışı bırakılır? Yeni içeriğimizde bu husus üzerine yoğunlaşmaktayız.


İnternet tarayıcıları yaygın olarak kullanılmakta olup günümüzde tarayıcıların pek çok farklı sürümü bulunuyor. Örneğin Google Chrome tarayıcısı hali hazırda 78 sürümüne kavuştu ve bu sürümle birlikte tarayıcıya pek çok özellik geldi.

Bazen bazı fonksiyonlar ise gereksiz bulunarak kapatılabilmekte. Örneğin Google Chrome’da yer alan yeni özellik Sekme Vurgu Kartları pek çok kullanıcı tarafından sevilmedi. Genel itibariyle kabul görmeyen bu özelliği isterseniz pasif hale getirmeniz mümkün. Bunun için şimdi bahsedeceğimiz birkaç adımdan yararlanmanız yeterli.

Ufak bir kaç adım yeterli


İlk olarak Chrome tarayıcınızı açın ve adres çubuğu kısmına chrome://flags yazıp devam edin. Çıkan menüde küçük arama kutucuğuna Tab Hover Cads araması yapın ve seçeneğin hemen yanında yer alan kutucuğu Disabled olarak işaretleyin ve Chrome tarayıcınızı yeniden başlatın. Böylece artık o fonksiyonu devre dışı bırakarak
Chrome’unuzu eski halinde kullanabilirsiniz.
Etiketler:
İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler
DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler
Aşıklar Buraya! En İyi Aşk Filmleri
Mac Adresine İlişkin Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)