Google Bard Hakkında Bilgiler

Fahri Gün 04 Kas 2023 İnternet 72  0

Yeni yazımızda Google’ın Google Bard isimli hizmetinin ne olduğuna değiniyor, Google Bard hususunda bilinmesi gereken temel bilgiler veriyoruz.

Son zamanlarda ChatGPT sıklıkla gündeme gelmekte olup, söz konusu yapay zeka aracı, Google tarafından geliştirilen yeni Google Bard yapay zekası ile karşılaşmış durumda. Google’dan gelen yeni yapay zeka hamlesi olan Google Bard, LaMDA kullanmakta olan, Google’ın geliştirdiği yapay zeka modelidir.

Google Bard, sorulan soruları cevaplayabilme, en baştan metin oluşturabilme, çeviri yapma, liste, tablo oluşturabilme gibi yeteneklere sahiptir. Bu bağlamda kullanıcıların işlerini büyük oranda kolaylaştırmakta olan bir yapay zeka sistemidir.

Çok sayıda farklı kullanım alanı bulunmakta olan Bard’ı mesela işinizde mail yazmanız gerektiğinde, bunun için zamanınız yoksa kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda Türkçe dil desteği de mevcuttur.

Google Bard Nasıl Kullanılmaktadır?

İlk olarak bard.google.com adresini açınız. Sonrasında sayfada yer alan Bard’ı Deneyin yazan butonun üzerine tıklayınız ve deneysel versiyon için kayıt oluşturunuz. Sonrasında gizlilik şartlarını okuyup kabul etme butonuna tıklayarak kabul edip kaydı tamamlayınız. Böylece siz de artık Google Bard ürününü kullanabilir ve işlerinizi daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Etiketler: , ,
Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözümü
Julia Programlama Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Genç Yaşta İntihar Eden Bilgisayar Dehası : Alan Turing
İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)