Google Authenticator’ü Başka Bir Telefona Taşıma Yöntemi

Fahri Gün 14 Oca 2023 Teknoloji 146  0

Bu yazımızda Google Authenticator’ü başka bir telefona taşımak için yararlanabileceğiniz yöntemlere dair bilgilere değiniyoruz.

Kullanıcıların uygulamalar hususunda güvenliklerini sağlamaya yaramakta olan Google Authenticator, çift aşamalı güvenlik doğrulaması hizmetidir. Yeni bir iPhone cihazına geçiş yaptı iseniz ve Google Authenticator aktarımının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız bu rehberimiz size yardımcı olacaktır.

Google Authenticator hesabını iPhone telefona taşıma adımları:

Eğer Google Authenticator’ı kullandığınız eski cihazınız iPhone marka bir telefon ise tüm kimlik doğrulamalarını bir seferde yeni cihazınıza aktarmak mümkün olmaktadır. Apple’ın iPhone’a transfer işlemleri için sunduğu özellik ile kayıtlar otomatik olarak iletilir.

“Google Authenticator yeni telefona nasıl taşınır?” sorusunun cevabı için aşağıdaki adımları kullanın:

  • Google Authenticator uygulamasını görüntüleyip sağ üstteki üç noktaya basınız.
  • Hesapları Dışa Aktar seçeneğine tıklayınız ve sonraki sayfaya geçince Devam seçeneğine tıklayınız.
  • Yüz tanıma ve benzeri kimlik doğrulma sisteminin girişini yapıp ardından çıkan sayfada listelenen hesaplardan birini veya birden fazlasını seçiniz.
  • Yeni iPhone telefonunuzda Google Authenticator uygulamasını görüntüleyiniz. Eski cihazınızda görünen QR kodunu tarayabilmek için iPhone cihazdaki uygulamayı kullanınız. 

Böylece iPhone’a Google Authenticator’ı taşımak için gereken adımları gerçekleştirmiş olursunuz. Konuyla ilgili olarak sorularınızı alt kısımda yer almakta olan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)