Gmail Varsayılan Erteleme Süresini Ayarlama Yöntemi

Fahri Gün 15 Oca 2020 İnternet 17  0

Günümüzde epey yaygın olarak kullanılan Gmail uygulamasında varsayılan erteleme süresinin nasıl değiştirilebileceği konusuna değiniyoruz. İşte detaylar…

Varsayılan erteleme süresini değiştirme fonksiyonu Gmail’e geçtiğimiz yıl gelmiş olup basit bir yöntemle kullanabilirsiniz.

Erteleme Özelliği Ne İşe Yarar?

Erteleme özelliği, bir e-postanın Ertelendi klasörü içerisine gönderilmesini sağlar. Söz konusu sistem tüm mailler için kullanılabilir. Dolayısıyla gelen bir maile o an bakamayacak durumdaysanız erteleme klasörü içerisine alıp daha sonra inceleyebilirsiniz.

Erteleme özelliğini ayarlama:

Ertelemeyi sabah, öğlen, akşam olarak ayırabilmektesiniz. Örneğin bir sabah gelen bir postayı erteleyip ertesi sabaha bakmak üzere işaretleyebilirsiniz. Böylece mesaj ertesi gün ertelemiş olduğunuz saate örneğin saat sabah 09.00’a ertelendiğinden gelen kutunuza da bu saatte düşer. Erteleme özelleştirmesini yapmak için ilk olarak Google Keep’e giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında da Ayarlar > Hatırlatıcı Varsayılanları yolunu takip edin.Hatırlatıcı Varsayılanları kısmında sabah, öğlen ve akşam olmak üzere üç seçenek bulunacak olup bu seçenekler arasında standart bir belirleme yapabilirsiniz. Böylece erteleme süresini kendinize göre belirlemiş olursunuz.
Instagram’da Daha Fazla Takipçiye Ulaşmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
Facebook’ta Daha Etkili Olabilmek İçin İpuçları
WhatsApp Kişi Silme Yöntemi
Zararlı Reklamları Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)