Gmail Şifresi Sıfırlamak Detaylı Anlatım

Fahri Gün 27 Haz 2019 İnternet 153  0

Gmail hesabınızın şifresini sıfırlamak için ne yapmanız gerekir? Yeni içeriğimizde bu konu üzerine odaklanıyoruz.


Günümüzün en çok kullanılan mail servislerinden biri olan Gmail üzerinde çok sayıda hesap bulunuyor.Her hesabın kendisine ait bir şifresi yer alıyor. Hangi cihazdan olursa olsun bu şifreleri kullanarak işlem yapabiliyoruz. Peki hesap şifresini değiştirmek için ne yapmak gerekiyor?

İşleme başlayalım


İlk olarak Gmail üzerinde oturum açıp sağ üst köşede yer alan Hesap simgesinin üzerine tıklayın. Sonrasında da Google Hesabı düğmesine tıklayıp hesap ayarlarınıza yönlenin. Hesap ayarları kısmında sol kısımda yer alan listeden Güvenlik yazısını seçin. Karşınıza kişisel bilgilerinizle ilgili detaylar gelecektir. Bu detaylar söz konusu Google hesabınıza ait profil fotoğrafı, adınız, cinsiyetiniz, doğum gününüzdür. Aynı kısımda şifrenizi son sıfırlama tarihiniz ve aynı zamanda sıfırlama alanı bulunacaktır. Bu kısımda Şifreyi tıklayıp kimliğinizi doğrulamak amacıyla mevcut şifrenizi girin. Sorasında da yeni şifrenizi girin.

Güçlü bir parola oluşturun


Yeni şifre yazarken kuvvetli bir parola oluşturmaya özen gösterin. Mail çalınma olayları çok fazla olmaktadır. Bu yüzden yeni parolanız hem uzun hem güçlü olmalıdır.
Etiketler:
YouTube İzleme ve Arama Geçmişini Temizleme Yöntemi
Instagram’da Yorum Sınırlama Yöntemleri
Şifrenin Çalınıp Çalınmadığını Tespit Etme Yöntemi
Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü

Yorum Yapmayı Unutmayın :)