Glorious Model O Mouse Kablosuz ve Kablolu Sürüm İnceleme

Fahri Gün 05 Haz 2023 Bilgisayar 148  0

Bu içeriğimizde Glorious Model O Mouse ürününü masaya yatırmaktayız. Mouse ile ilgili bilinmesi gereken unsurlara yer veriyoruz.

Gerek farklı tasarımı gerekse sahip olduğu teknik özellikler ile öne çıkmakta olan Glorious Model O Mouse ürünü kendi içerisinde kablolu ve kablosuz olarak ayrılmaktadır. İki cihazın teknik açıdan birbirinden bazı farklarının bulunduğunu belirtmek gerekmektedir.

Petekli bir tasarım yapısı sunan Mouse O serisinde bu bağlamda yeni üründe de yine aynı tasarım çizgisi kullanılmış. Bunun yanında ürün yine de özgün tasarım esintilerine de sahip ve aynı zamanda kullanırken avuç içinizin hava alması sağlanıyor. Böylece elinizin terlemesi engelleniyor ve dolayısıyla konfor konusunda pozitif bir etki sağlıyor.

Mouse ürününün alt bölümünde kaydırma ayaklarına yer verilmiş. Söz konusu ayaklar birinci sınıf G-skates yapıdadır. Bu da pürüzsüz bir kaydırma deneyimi sağlıyor. Ayaklar %100 PTFE olup, uzun bir süre boyunca dayanacak şekilde tasarlanmaktadır. Ürün boyut konusunda iki farklı seçenek ortaya koymaktadır.

Standart sürümlerde ölçüler biraz daha büyük olup, Model O versiyonunda ise boyutlar daha fazla ufalmaktadır. Standart sürüm 128 mm uzunluğunda iken Model O versiyonun 120 mm uzunluğunda olduğunu belirtmek gerekiyor.

Mouse ürününün kablosuz modelinde beyaz ve siyah renk seçenekleri bulunmakta ile kablolu sürümde siyah ve beyaza ek olarak pembe ve parlak seçenekleri de bulunuyor. Kablolu sürümde USB 2.0 bağlantısı ve bunun yanı sıra tescilli örgülü kablo sunuluyor.

Mouse ürününde BAMF sensör yapısına yer verilmekte olup, Pixart ile ortak bir biçimde geliştirilmiştir. Yeni nesil sensörü ile daha az güç tüketmekte olan model bunun yanı sıra daha iyi performans ortaya koymaktadır. Üründe kullanılmakta olan sensörü ile 19000 DPI seviyesi elde edilebilmekte ve 400 IPS izleme hızına ulaşılabilmektedir.

Glorious Model O Mouse ürününün altı adet programlanabilir tuşu bulunmaktadır. Omron anahtar tipi yer verilmektedir. Pil konusunda ise 2.4 GHz kablosuz bağlantı sunup 71 saate varan pil ömrü bulunmaktadır. Kullanım yoğunluğuna göre süre değişkenlik göstersede 71 saatin standart olduğunu belirtmek gerekmektedir. Ürünün mekanik anahtarı 20 milyon tıklamaya kadar dayanıklılık sağlamaktadır.

Kablolu Versiyon

Glorious Model O Mouse kablolu sürümünde kullanılan sensör yapısının daha farklı olduğunu, dolayısıyla kablosuz ve kablolu model arasında ciddi bazı farklılıkların bulunmakta olduğunu belirtmek gerekiyor. Kablolu sürümde özel bir sensör yerine Pixart 3360 sensörleri bulunmaktadır. Söz konusu sensörlerin de gayet başarılı olduğunu ancak DPI değerinin biraz daha düşük kaldığını belirtelim. Glorious Model O Mouse kablolu sürümünde 12000 DPI değeri bulunuyor. En yüksek takip hızı değeri ise 250 IPS olarak ölçülmekte.  Kullanılan anahtarlar bakımından fark bulunmamakta olup, kablosuz Mouse cihazında olduğu gibi Omron mekanik anahtarlarına yer veriliyor.

İki ürün arasından kablosuz sürümün teknik özellikler bakımından biraz daha başarılı olduğunu, özellikle BAMF sensörünün yüzey testlerinde gayet iyi iş çıkardığını belirtmemiz gerekiyor.

Kioxia Exceria Plus İncelemesi
ASUS ROG Strix Scope RX Detaylı İnceleme
NVIDIA RTX 4080 Ekran Kartı İncelemesi
ViewSonic VX2418C İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)