GamePower Fujin 7.1 İnceleme

Fahri Gün 16 Ağu 2023 Bilgisayar 247  0

Fiyat performans alanında ünlü olan GamePower markasına ait Fujin 7.1 isimli oyuncu kulaklığını masaya yatırıyor, kulaklığa dair olumlu ve olumsuz noktalara yer veriyoruz.

Daha çok fiyat performans ürünleriyle bilinen bir marka olan GamePower ülkemizde de yaygın bir şekilde hizmet göstermektedir. Markanın pek çok ürünü bulunduğu gibi Fujin 7.1 modeli de bu bağlamda sunulan bir kulaklık modelidir.

Kutu tasarımı olarak daha önceki pek çok GamePower ürününde yer verilen bir yapıyı kullanan ürün iki parçalı bir kutu yapısına sahiptir. Bir bölümünde yansımalı yüzeyi bulunan Fujin yazısı yer alıyor ve altında da kulaklık resmi bulunuyor. Diğer kısmında ise şeffaf bir kapağa yer verilmektedir. Kutunun içinde kulaklıkla beraber üç adet logolu çıkartma ve ek belgeler çıkmaktadır.

Tasarım açısından uğraş verildiği her halinden belli olan model bu bağlamda ucuz bir görüntü sunmamasıyla artı puan topluyor. Kulaklığın baş kısmında üçgen şekilde oluşturulan bir kapak bölümü yer alıyor. Kapak kısmının tam ortasında ise büyük bir RGB aydınlatma bulunuyor. İç kısmında ise markanın logosu yer almaktadır ve bu da RGB aydınlatmalıdır. Kulaklığın üst bölümünde sert bir kafa bandı bulunuyor. Alt kısmında bant esneyebiliyor ve kafaya göre özel olarak ayarlanabiliyor. Kafa üst bandı metal bir yapıda ve esnek değil. Bunun da yine metal aksamdan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Yani çok esneme mesafesi olan bir ürün arıyorsanız size göre değil.

Kulaklıkta yumuşak köpük malzeme kulak yastıkları bulunuyor. Kulağı başarılı bir şekilde sararak yalıtım konusunda da fiyatına göre iyi iş çıkarıyor. Dış kısmında deri malzeme tercih edilen kulak yastıklarında terleme sorunu olabiliyor.

Kablolu bir yapısı bulunan kulaklık modelinde 2 metre örgü kablo kullanılmış. Kulaklığın siyah ve gri ağırlıklı bir tasarım yapısı bulunmakta olup 233 Gram ağırlığa sahip. Bu bağlamda klasik özellikler sunuyor. Kulaklıkta 50mm sürücüler bulunmakta olup bass konusunda da tatmin edici bir ürün. Maksimum 84 dB ses seviyesine çıkabiliyor. Bu bağlamda ses yüksekliği hususunda tatmin edebilen bir cihaz ve hassasiyeti 112dB±3dB olan ürün, 20 Hz- 20000 Hz frekans tepkisine sahip olup 7.1 Surround desteği bulunuyor.

Üründe yazılım desteği de yer almaktadır. Yazılım üzerinden ekolayzır ayarları yapılabilmekte ve ek mikrofon ayarlarında da bulunabiliyorsunuz. Aynı zamanda RGB ışıklandırmaları yönetme imkanınız da var.

Mikrofon kalitesi

Cihazın dahili mikrofonuna da yer verecek olursak; Mikrofon 360 derece çok yönlü gürültü engelleme özelliğine sahiptir. Sesin net olarak algılanıp karşı tarafa gönderilmesini sağlamaktadır. Fiyat performans açısından çok iyi bir mikrofon yapısı var. Öte yandan kulaklığın tam orta kısmında mikrofon için özel ışıklandırmaya da yer verilmiş. Açık konuma getirildiği zaman kırmızı bir bildirim ışığı yanmakta ve böylece mikrofonun açık olduğuyla alakalı olarak uyarıda bulunmaktadır. Bu da güzel düşünülmüş bir artıdır. Mikrofon hassasiyet olarak 42±3dB değerlerine sahiptir.

Sonuç

Açıkçası fiyat seviyesinde son derece başarılı bulduğumuz bir ürün oldu. Fujin 7.1 isimli kulaklık modeli 7.1 surround ses desteği sağlaması, 50mm sürücüleri, 360 derece gürültü engelleme özelliği ve dahası ile tercih edebileceğiniz cihazlar arasında yer almaktadır. Şu an fiyatı 1300 TL seviyesindedir.

Monster Markut M7 V6.2.4 incelemesi
Laptop Klavyesi Temizlemenin Püf Noktaları
Spotify Jam’ı Bilgisayarda Kullanma Rehberi
Windows 11 Ekran Kartı Sıcaklığı Ölçme Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)