Galaxy S8 Active Yeni Detaylar Ve İlk Taslak Görseli

ibrahim KIZILIRMAK 01 Tem 2017 Mobil 590  0

Active, Samsung’un serilerine maksimum dayanıklılık getirerek piyasaya sürdüğü seriler olarak biliniyor. En son Galaxy S7 Active modeli olarak piyasada yer alan seriye şimdilerde ise yeni modeller eklenmeye hazırlanıyor. Son olarak Galaxy S8 Active olarak karşımıza çıkacak olan serinin nasıl özelliklere sahip olacağı konusunda ise yeni bilgiler ortaya çıktı.

Galaxy S8 Active olarak beklenen modelin FCC başvuru onayı almasıyla beraber yeni serinin özelliklerinin neler olduğu konusunda da daha detaylı bilgiler elde edilmiş oldu. Hemen Galaxy S8 Active beklenen özelliklere bakalım.

Galaxy S8 Active FCC Başvurunda Yer Alan Detaylar

Aslında yeni modelin Galaxy S8 serisiyle hiçbir farkının olmayacağı düşünülüyordu. Fakat FCC başvurusuna göre yeni seri de çok ufak olsa da farklılıklar söz konusu. Özellikle pil kısmında yeni bir seçenek görüyoruz. İşlemci kısmında Snapdragon 835 tercihi yapılırken pil kısmında ise kapasite arttırılacak ve 4000 mAh değerinde piller sunulacak. Pil kapasitesinin artmasının nedeni hem ekranların düzleştirilecek olması hem de telefonun arazi şartları düşünülerek daha uzun süre dayanması.

Galaxy S8 Active

Yani pil kısmında da arttırılmış dayanıklılık söz konusu. Bunun dışında RAM bellek miktarında da değişim beklenmiyor. Yine 4 GB seçeneğinin kullanılacağı görülüyor. Dayanıklılık konusuna gelecek olursak Galaxy S8 Active akıllı telefonlarının IP68 sertifikasına sahip olacağı ve çamura bile dayanıklı olacağı söyleniyor.

Bunun dışında aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamlara karşıda dayanıklılığı arttırılacak olan yeni serinin, düşmelere karşı da aşırı dayanıklı olduğunu belirtelim. Muhtemelen IP68 sertifikasında da daha üst bir koruma sunması beklenen Galaxy S8 Active akıllı telefonlarının tüm bu detayları ve daha fazlasının Samsung tanıtımıyla netlik kazanması bekleniyor.

Ekranları tamamen düz ve güçlendirilmiş kaplama malzemesiyle gelecek olan Galaxy S8 Active akıllı telefonlarının fiyatı konusunda da açıklamaları beklemekteyiz. Galaxy S8 modeline göre fiyat farkının ne derece olacağı konusunda bir bilgi verilmiş değil. Bunun için sadece tahminlerle beraber gelen iddialar var ve bu iddialarda da biraz daha yüksek bir fiyat olacağı konuşuluyor.

Android Telefonlarda Kullanabileceğiniz Uyku Takibi Programları
OnePlus 9 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu
iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)