Galaxy Note 8 Geekbench Testinde Bir Kez Daha Görüldü

ibrahim KIZILIRMAK 12 Ağu 2017 Mobil 738  0

Samsung akıllı telefonları içerisinde şimdiye kadar gördüğümüz en iddialı modellerden biri olması beklenen Galaxy Note 8 akıllı telefonlarının, hala belli başlı sırları bulunuyor. Telefonların özellikleri konusunda beklenen tanıtım yapılmadığı için netlik kazanan bir durum olmadığını biliyoruz. Her ne kadar netlik kazanan bir durum olmasa da yeni seri akıllı telefonların özellikleri konusunda tahminler ve sızıntılarda gelmeye devam ediyor. Bu kez Galaxy Note 8 akıllı telefonlarının Geekbench test sonuçları ortaya çıktı. Ortaya çıkan yeni bilgilerle beraber telefonun beklenen özellikleri de bir kez daha görünmüş oldu.

Galaxy Note 8 Geekbench Sonuçları

23 Ağustos tarihinde Amerika’da tanıtılması beklenen yeni seri akıllı telefonların performans testleri işlemci modeli konusunda yeni iddiaları da ortaya çıkarmış oldu. Öyle ki Galaxy Note 8 akıllı telefonlarının Snapdragon 835 işlemci modeline sahip olması beklenirken, son testler durumun biraz daha farklı olduğunu gösteriyor. Buna göre telefonların içerisinde Exynos 8895 işlemci modellerinin yer aldığı görülüyor. 2.3 GHz seviyesinde bir hız değerine sahip olduğu görülen işlemcilerin 8 çekirdekli yapısının da bir hayli performans artışı sağlayacağı kesin.

Galaxy Note 8

Buna karşın telefonların RAM bellek miktarının ise beklenen değerle birebir örtüştüğü ve RAM bellek miktarının 6 GB olduğu görülüyor. 6 GB RAM bellek miktarıyla beraber işlemcilerin modellerini de düşünecek olursak, Galaxy Note 8 performans canavarı serilerden biri olacak. Ekran konusunda da phablet serilerine ait olduğu için zaten 6 inç üzerinde olması beklenen akıllı telefonların bu test sonuçlarında ise 6.3 inç ekrana sahip olduğu görülüyor.

Yine geniş ekran oranıyla dikkat çekecek olan akıllı telefonun, sonsuz ekran teknolojisi bulunduracağı da neredeyse kesin. Çift arka kamera ve 3300 mAh batarya kapasitesi gibi detaylara da sahip olan telefonun testlerinin ise Android 7.1.1 sürümüyle yapılması kafaları karıştıran detaylardan biri oldu. Android O ile kutudan çıkıp çıkmayacağını hala bilmediğimiz telefon için bu kötü bir gelişme olarak karşımıza çıkacak.

Zoom Toplantılarını Kaydetme Yöntemi
Realme 7i İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Yayınlandı
Galaxy J7 Android Güncellemesi Çıktı
Honor Play 5 Lansman Tarihi Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)