Galaxy A52 İncelemesi

Fahri Gün 27 May 2021 Mobil 526  0

Samsung Galaxy A52 nasıl bir telefon? Cihazla ilgili detaylı bilgiler veriyoruz…

Samsung tarafından orta segment için piyasaya sürülen bir akıllı telefon olan Galax A52, Türkiye’de üretilen bir model olmasıyla öne çıkmaktadır.

Telefon yüzde 83 seviyesinde ekran kasa oranıyla tasarlanan 6.5 inç büyüklüğünde Süper AMOLED ekran kullanmaktadır. Ekranın çözünürlük değeri ise 1080 x 2400 piksel olmakla, cihazda 90 Hz tazeleme hızına sahip ekran kullanılmaktadır.

Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 720G yonga setiyle çalışan akıllı telefonun 8 GB RAM’i ve 128 GB depolama alanı bulunmaktadır. Bu yönüyle aslında gayet yeterli gözüken ürün bir de 1 TB’a kadar genişletilebilir microSD kart desteği sunmaktadır. Böylece depolama alanının yeterli gelmediği durumlarda 1 TB’a kadar harici microSD kart alıp takabiliyorsunuz.

Üründe kullanılan Snapdragon 720G başarılı yonga setlerinden biri olarak bilinmekte olup orta segmentte kullanılan bir donanımdır. Ürün bu bağlamda kamera tarafında 64 Megapiksellik ana lens ile gelmekte olup bu lense 12 MP geniş açılı kamera, 5 MP makro kamera ve 5 MP derinlik sensörü eşlik ediyor. Ürünün ön kısmında ise gece modu desteği ile 32 Megapiksellik selfie kamerası yer almaktadır. Ürünün kamerası gece modunda 5 saniyede 12 kare çekebilmesiyle dikkat çekebilmektedir. Tripod modunda ise 7 saniye içerisinde 12 kare çekim yapabilen akıllı telefon, kamera konusunda orta segment bir cihaza göre oldukça iddialıdır. Samsung pek çok modelinde bu yöntemi izlemektedir yani orta segment bazı modellerinde iddialı kameralar kullanarak dikkat çekmektedir. Bu üründe de yine benzer bir politika ile hareket etmiş olduğunu gözlemleyebiliriz.

Telefonda yer almakta olan 4500 mAh batarya, 25W hızlı şarj ile desteklenmekte olup, ürünün kutusundan 15W şarj cihazı çıkmakta. Telefonda yazılımsal olarak ise Android 11 işletim sistemi ve OneUI 3.1 arayüzü yer almakta.  Bu bağlamda ileriye dönük bir akıllı telefon modeli olan A52, ülkemizde 3.999,00 TL fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu.  Orta segmentte tercih edilebilecek modeller arasında yer alıyor.

Etiketler:
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı
TikTok Jetonlarına İlişkin Bilinmesi Gerekenler
APK Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)