FPS Ölçmek İçin Kullanabileceğiniz Programlar

Fahri Gün 22 Kas 2019 Teknoloji 294  0

FPS ölçümü yapmak için hangi hizmetlerden yararlanabilir siniz? Yeni yazımızda FPS ölçmek için değerlendirebileceğiniz araçlara değiniyoruz. İşte ayrıntılar…


Video oyunu dünyasında FPS kavramının oldukça önemli bir yeri bulunmakta. Bir oyunda alınan FPS ne kadar yüksek olursa kullanıcı açısından o kadar iyi. Peki FPS rakamlarını öğrenmek için hangi programlardan yararlanabilirsiniz? Hemen değinelim.


Fraps


Günümüzde oldukça ünlü bir FPS öğrenme aracı olan Fraps , ücretsizdir ve düşük boyutuyla çok kısa bir sürede indirilebilir. Uygulama içerisinde yapacağınız ufak bir ayarla da Fraps’ı Windows işletim sisteminiz çalıştığında otomatik olarak çalıştırmanız mümkündür.


GeForce Experience


Bu uygulama ünlü teknoloji devlerinden NVIDIA tarafından sunulmakta olup FPS ölçümü için kullanabileceğiniz kaliteli bir yazılımdır. Özellikle doğruluk payı yüksek güvenilir sonuçlar için kullanabileceğiniz bir araçtır.


MSI Afterburner


Önerebileceğiniz programlardan bir diğeri ise MSI Afterburner olup bu program ile de FPS görüntülemesi yapmanız mümkündür. MSI Afterburner FPS ölçümünün dışında donanımlarınızın sıcaklık değerlerini, hangi fan aralığında çalıştıklarını da gösterebilmektedir. Genel itibariyle oldukça kullanışlı bir programdır. Sizlere önerdiğimiz bu üç programdan biri ile FPS ölçümüyle alakalı işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Hem kullanımı kolay hem kaliteli programlardır.
Oppo Band İnceleme
iMessage Hakkında Bilinmesi Gereken Fonksiyonlar
Epic Games Launcher Açılmama Sorunu Çözüm Yöntemi
Şarj Aletini Prizde Takılı Bırakmak Elektrik Tüketiyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)