Fotoğraftaki Yüzleri Canlandırmak İçin Uygulayabileceğiniz İşlemler

Fahri Gün 28 Tem 2022 İnternet 329  0

Eski bir fotoğraftaki yüzü canlandırma uygulayarak daha canlı bir hale getirebilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz etkili bir yöntem bulunmakta olup, yeni içeriğimizde söz konusu yönteme ilişkin bilgilere yer vereceğiz.

Eskiden bir fotoğrafı canlandırabilmek adeta hayal gibi bir husustu ancak günümüzde artık fotoğraf canlandırma yöntemleri rahatlıkla uygulanabiliyor. Yıllar içerisinde gelişen fotoğraf canlandırma teknolojileri ile fotoğraflarda yer alan insanların yüzlerini canlandırabilmek mümkün hale geldi. İnsan yüzlerini canlandırma teknolojilerinin olduğu internet araçlarından birisi de MyHeritage olup, söz konusu araç bu işlemleri başarılı bir şekilde yapabilmesiyle öne çıkıyor.

Myheritage uygulamasının asıl işlevleri aslında uluslararası veritabanından isim araması yapma, soyacağı oluşturma , etkin kökeni öğrenme gibi hususlardır ancak bunun yanında resimlerdeki yüzleri canlandırma teknolojisini de barındırmaktadır. Üstelik kullanıcılar filigran kullanmak şartıyla ücretsiz olarak birkaç adet fotoğraf canlandırmayı yapabilir. Yani platform üzerinde ücretsiz ve ücretli olarak iki farklı üyelik tipi bulunmaktadır. MyHeritage üzerinde fotoğraf canlandırmak için ücret ödemeniz gerekmesede belli bir sınır vardır ve birkaç adet fotoğraftan daha fazlasını yüklemenize sistem olarak izin vermez. Bu yüzden programı düzenli olarak kullanacaksanız veya elinizde çok sayıda fotoğraf bulunmakta ise ücretli üyelikten satın almak daha mantıklı olacaktır ancak elbette bunun da bir bütçe meselesi olduğu aşikar.

İnternet aracında tam aboneliği bulunan kullanıcıların herhangi bir sınırlama bulunmadığından istediği kadar fotoğrafı canlandırma yetkisi bulunmaktadır. Tam abonelik için de ücret ödemek gerekmektedir. Peki fotoğraf canlandırma adımları nelerdir? Hemen ondan da bahsedelim.

MyHeritage ile fotoğraf canlandırma adımları :

İlk olarak MyHeritage’nin internet sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. İnternet sitesine girip yüz canlandırma işlemini yapabilmek için internet sitesi üzerinden bir hesap oluşturmanız gerekiyor. MyHeritage üzerinden hesap oluşturabilmek için dilerseniz Facebook veya Google hesaplarınızı kullanabiliyorsunuz. Hesap oluşturma bölümünde “Facebook ile başlayın” veya “Google ile başlayın” şeklinde butonları göreceksiniz. Söz konusu butonlara tıklayarak bu hesapları kullanabilirsiniz. Eğer sosyal medya hesaplarınızı kullanmak istemezseniz de pencerede bulunan bilgileri girerek en baştan kayıt olabilirsiniz. Bu süreci tamamlamanızın ardından hesabınızsa giriş yapmanız gerekmektedir.

Hesaba girdikten sonra sayfanın üst kısımda yer almakta olan çeşitli menülerin arasından Fotoğraf sekmesine giriniz. “Fotoğraf” sekmesine tıklamanızın ardından platformun fotoğraflar ile sunduğu özellikler karşınıza çıkacak olup, resimdeki yüzleri canlandırmak istediğinizden bu özelliklerin içinden Fotoğrafları Canlandır seçeneğini seçiniz. Bunu seçtiğiniz zaman yeni bir sayfa açılacak olup açılan sayfadan bilgisayarınızda yer almakta olan fotoğrafı siteye eklemelisiniz. Fotoğraf ekleme işlemini dilerseniz sürükle bırak yöntemi ile dilerseniz de Fotoğrafı Yükle butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra aslında yapacak pek bir şeyiniz kalmıyor çünkü fotoğraf seçiminin ardından program hünerlerini göstermeye başlayarak fotoğrafı canlandırıyor. Ancak fotoğraftaki bir adet yüzü canlı hale getiriyor. Bir fotoğrafta birden fazla yüzü canlandırabilmek için her yüz için ayrı ayrı canlandırma işlemini uygulamak gerekiyor.

MyHeritage aracındaki teknoloji sayesinde hem siyah beyaz fotoğrafları hem de renkli fotoğrafları sorunsuz olarak canlandırma işleminize tabi tutabiliyorsunuz. Bu arada eski fotoğrafların çoğunda yüzler bulanıktır ve Deep Nostalgia özelliğine sahip olan internet aracı MyHeritage, Photo Enhancer fonksiyonu ile başarılı sonuçların elde edilmesine daha çok imkan tanımaktadır. Bizim de yazımızda MyHeritage aracı üzerinden anlatım yapmamızın temel sebebi budur. İçeriğimize dair görüşlerinizi ve yardım taleplerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözümü
Google Bard Hakkında Bilgiler
Julia Programlama Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Genç Yaşta İntihar Eden Bilgisayar Dehası : Alan Turing

Yorum Yapmayı Unutmayın :)