Fotoğraf Çekerek İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Fahri Gün 01 Kas 2017 İnternet 763  0

Fotoğraf  çekerek para kazanmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Fotoğraf çekerek nasıl internetten para kazanılabileceğini anlatıyoruz. 

Günümüzde fotoğraf işine merak saran pek  çok kişi var. Oldukça güçlü akıllı telefon kameralarımızın olduğu da düşünülürse artık fotoğraf çekmek eskisine göre çok daha kolay. Aynı zamanda bu fotoğrafları para kazanmak için kullanabilirsiniz.

Tabii fotoğraf çekerek para kazanmak için fotoğraflarınızın biraz nadir bulunan fotoğraflar olması gerekiyor. Bundan kastım sıra dışı olması değil; Mesela bir konuda internette araştırılma yapıldığında pek fotoğrafa rastlanılmıyorsa ancak siz o konu ile ilgili bolca fotoğraf çekebilmişseniz çok şanslısınız. Özellikle gezmeyi seven, esrarengiz veya şaşırtıcı fotoğraf kareleri yakalamaktan hoşlanan biriyseniz bu işten para kazanmamanız için bir neden yok.

Farklı ve Güzel Fotoğraflar Çektik Şimdi Parayı Nasıl Kazanabiliriz?

Fotoğrafları çektikten sonra artık geriye internetten para kazanabilmek için kaliteli, güvenilir platformlar bulmak kalıyor.

Fotoğraflarınızı satışa çıkarabileceğiniz bazı fotoğraf siteleri var. Bu sitelere üye oluyorsunuz ve fotoğrafınızı siteye yüklüyorsunuz. Ardından fotoğraf satışa çıkarılıyor ve satıldığı taktirde  o satıştan belli bir kazanç elde ediyorsunuz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey satıştan elde edeceğiniz oranın yüksek olmasıdır.

Bazı siteler ücretli üyelik sistemi yapıp satış gelirinize çok daha az el koyarken bazı siteler hiç ücret almayıp yapacağınız satışlardan daha fazla komisyon kesiyor.

Gelin şimdi satış yapabileceğiniz bazı popüler fotoğraf sitelerine bir bakalım;

500px

Bu siteye üyelikler ücretsizdir ve eğer fotoğraflarınız satılırsa fotoğraf kaça satıldıysa onun %70’ini alırsınız.  %30 ise 500px sitesinin kasasına gider.

SmugMug

Bu site aylık abonelik sistemiyle işler. Üye olup satış yapabilmek için belli bir para ödemeniz gerekir. Satışlarda elde edeceğiniz rakam ise %85’tir. Satılan tutarın %15’i ise SmugMug’a aittir.

Etsy

Eğer çok daha düşük komisyon alan ve ücretsiz üyelik kabul eden bir site arıyorsanız Etsy sitesini önerebiliriz. Siteye üyelik ücretsizdir ancak bir satış ilanı açarsanız ilan başına belli bir ücret keser. Eğer fotoğrafınız satılırsa da %3.5 oranında komisyon alır.

REDBUBBLE

Bu sitede ücretsiz üyelik açabilirsiniz. Satışlarınıza göre değişik oranda komisyon alır. Yardım seçenekleri gelişmiş bir internet platformudur.

 

Etiketler: ,
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg hakkında bilinmesi gerekenler
Instagram Üzerinden Ürün Satmak İsteyenlere Tavsiyeler
En İyi GIF Yapma Siteleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)