Fortnite ile PUBG Arasındaki iOS Rekabetinde Fortnite Öne Geçti

Fahri Gün 05 Tem 2018 Oyun 514  0

Son zamanların iki popüler oyunu Fortnite ve PUBG, aynı türe sahip iki kaliteli oyun olarak ön plana çıkıyor. Battle royale kavramını hayatımıza sokan bu oyunlar, şu sıralar büyük bir gelir rekabetine girişti.

Söz konusu rekabette genellikle PUBG öndeyken son zamanlarda Fortnite mobil sürümüne inanılmaz bir ilginin olduğunu ifade etmek gerekiyor. PC ve konsollarda beğenilerek oynanan bu iki yapım, mobil platform için de piyasaya sürüldükten sonra beklenenden de fazla ilgiyle karşılandı. Şu an da iki oyun da haftada milyonlarca dolar gelir kazandırıyor.  Özellikle Fortnite oyununun sergilediği büyük başarıya dikkat çekmek gerekiyor.

Fortnite ve PUBG oyunlarının iOS sürümleri karşılaştırıldığında, Fortnite’ın daha ilk haftasında 92 milyon dolar gelir elde etmeyi başardığı görülüyor. PUBG için bu rakam ise 19 milyon dolar. Aralarında iOS tarafında büyük bir uçurum var. Fortnite, önceleri PUBG oyunundan daha gerideydi ancak son zamanlarda gerek indirme sayısı, gerekse gelir konusunda rakibini geçmişe benziyor.

PUBG 23.3 milyon kez indirildi

PUBG ve Fortnite oyunları mobil platforma geldiğinde PUBG hem Android hem iOS için sunulmuştu ancak Fortnite sadece iOS için çıkışını gerçekleştirmişti. PUBG, Android ve iOS’ta şu ana kadar 23.3 milyon kez indirildi. Yakında Fortnite Android sürümü de çıkacak ve Fortnite’ın indirme sayısı olarak da PUBG’i geçeceğini düşünüyoruz.

Etiketler: , ,
Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)