Ford CES 2018’de Waze ve Amazon Alexa Müjdesi Verdi

Fahri Gün 11 Oca 2018 Teknoloji 298  0

CES 2018’de pek çok otomobil devi önemli müjdeler verdi. Ford şirketi de bunlardan biriydi. Ford, SYNC 3 ile ilgili önemli gelişmeleri paylaştı.

Ford tarafından yapılan açıklamada bu yıl üretilecek otomobil modellerinde kullanılacak olan SYNC 3 teknolojisi ile birlikte farklı teknolojilerin de entegre olarak çalışacağını açıkladı. Şirket, açıklamasında hem Amazon Alexa hem de Waze müjdesi verdi.

Açıklamalara göre bu yıl piyasaya sürülen araçlarda sürücü bilgilendirme ve eğlence sistemi olarak SYNC 3 ve Ford Waze entegresi kullanılacak. Aynı zamanda Amazon Alexa da uyumlu hale getirecek. Böylece otomobil sürücüleri oldukça yeni yapay zekalara sahip olacak ve araçlarını sürerken istedikleri hemen hemen her şeyi yapabilecek.

Ford Waze, yol durumu ile ilgili sürücüye anlık bilgiler verecek ve bunu sesli olarak yapacak. Kişinin hangi yolların tıkalı olduğunu öğrenmesi için telefonuna bakması veya telefonundan dinlemesi gerekmeyecek. Navigasyon, HOV şerit desteği ile dikkat çekecek olan Waze, internet erişimi ile sesli komut da alacak. Sürücü Waze’e anlık olarak sesli komutlar verip anlık cevaplar alabilecek. Kapalı yolları bildirmesinin yanında özel olarak örneğin bakıma alınmış yolları haber verip devre dışı bırakacak. Alınması gereken önlemler varsa size hatırlatacak.

Araçlarda Waze kullanabilmek için kişinin akıllı telefonunu SYNC 3’e bağlamasının gerekeceğini de belirtelim.

Etiketler:, ,
Facebook, ZeniMax ile VR Hususunda Uzlaşmaya Vardı
Play Store Uygulaması İçin Yeni Bir Güncelleme Paylaşıldı
Google Home Hub Tanıtımı Öncesi Önemli Sızıntı
Spotify Kişiselleştirilmiş Şarkı Önerilerini Test Etmeye Başladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)