Find My Mac Ayarlama Yöntemi

Fahri Gün 15 Nis 2020 Teknoloji 465  0

Yeni yazımızda çalınan Mac cihazınızı nasıl tespit edebileceğinize ilişkin bir rehber içerik hazırladık. İşte tüm detaylar…

Günümüzde taşınabilir cihazların kaybolması veya çalınması durumunda tespit edilebilmesine imkan tanıyan teknolojiler vardır. Apple da Mac cihazlarına yönelik olarak Find My Mac özelliğini sunmaktadır. Eğer bu özelliği aktif hale getirdiyseniz, mac cihazınızı bulamıyor olsanız bile nerede olduğunu tespit edebilmeniz mümkündür.Find My Mac özelliği, Mac cihazınız çalındıysa onu uzaktan kitileyebilmenizi, sıfırlayabilmenizi, elinde bulunduran kişiye mesaj gönderebilmenizi sağlamaktadır. Dolayısıyla yeni bir cihaz aldığınız zaman yapmanız gereken ilk şey Find My Mac özelliğini aktif hale getirmektir.

Find My Mac Üzerinde Cihaz Kilitleme, Cihaz Silme Nasıl Yapılır?

Bu fonksiyonu cihazınızdaki verilerin başkaları tarafından erişilmesini önlemek için kullanabilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Mac cihazını Find My Mac özelliği ile bulduktan sonra harita üzerinden yerini görüntüleyip haritanın alt kısmındaki simgelerle Mac cihazını kilitleyip, içerisinde bulunan tüm içeriği silebilirsiniz.

Find My Mac Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Sistem Tercihleri bölümüne girip iCloud sekmesine geçin ve Find My Mac kutucunğunu işaretleyin.

Kaybolan Mac Cihazını Bulma Yöntemi

Kaybolan Mac cihazınızı bulabilmek için herhangi bir bilgisayardan icloud.com adresine giriniz ve çıkan sayfada Apple Kimliğinizi doğrulayıp giriş yapınız. Sonrasında Find My iPhone butonuna tıklayınız. Açılan bölümde Apple kimliğinizde etkinleştirmiş olduğunuz Mac cihazı veya cihazları gözükecektir. Bu durumda kaybolan veya çalınan Mac cihazınızı seçtiğiniz zaman konumunu otomatik olarak göreceksiniz.
Etiketler:
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)