Far Cry 5 Co-Op Çoklu Oyuncu Modu Nasıl Olacak?

ibrahim KIZILIRMAK 04 Tem 2017 Oyun 689  0

Ubisoft, yeni seri oyunlarını piyasaya sürmek için sıkı bir çalışma yapıyor. Oyun devi ilk olarak E3 2017 fuarında yaptığı tanıtımlarla beraber yeni oyunlarını gündeme getirmiş, genel olarak da beğeni toplamıştı. Oyun devinin en çok beğenilen serilerinden biri olan Far Cry serisinin de yeni yapımı yine bu fuarda tanıtılan oyunlardan biri olmuştu. Tanıtıldığı andan bu yana konuşulmaya devam eden oyunun, son günlerde ise çoklu oyuncu modlarıyla ilgili bazı bilgiler veriliyor. Far Cry 5 hikayesini arkadaşlarınızla beraber oynamanızı sağlayacak Co-Op çoklu oyuncu modu hakkında gelen bilgiler epey bir şaşkınlıkta yarattı.

Far Cry 5 Co-Op Modu Eleştiri Alabilir

Detaylara göre oyunun içerisinde yer alacak çoklu oyuncu modu sadece tek kullanıcı ilerlemesini kayı altına alacak. İki oyuncu beraber oynadıkları hikaye modunda yaptıkları ilerlemeyi, tekli oyuncu modunda bulamayacak. Sadece oyunun oynandığı, çoklu oyunu başlatan kullanıcının Far Cry 5 oyununda ilerlemeler kayıt altına alınacak. Diğer oyuncu ise tekli oyuncu moduna girdiğinde tüm ilerlemeleri yeniden yapmanız gerekiyor.

Far Cry 5

Oyun kayıt altına alınmadığı için kullanıcıların epey bir zorlanacağı ve çoklu oyuncu modunun bu nedenle çok cazip bir mod olmayacağı da konuşuluyor. Far Cry 5 geliştirme aşamasında olan bir oyun serisi olduğu için tüm bu sistemin düzenlenip yeniden her iki oyuncu içinde ilerleme kayıt ayarının gelebileceği de iddialar arasında. Fakat düzenleme yapılmadan iddialarda olduğu gibi bu haliyle gelecek olursa Far Cry 5, en azından çoklu oyuncu desteği konusunda eleştirilerle karşı karşıya kalacak gibi gözüküyor.

Durum böyle olursa satışlarda da düşüş yaşaması beklenen yapım için Ubisoft tarafından açıklama yapılması ise pek beklenen bir durum değil. Tanıtımda da bu konunun üzerinde çok fazla durulmamış ve çoklu oyuncu kayıt modu pek fazla öne çıkmamıştı. 27 Şubat 2017 tarihinde satışa çıkacak oyunun, böyle bir sistemle gelip gelmeyeceğini de göreceğiz. Ayrıca oyun çıktıktan sonrada sadece bu sistem için hazırlanan bir güncellemeyle de karşılaşabiliriz. Markanın tamamen tepkilere bağlı olarak sistemi değiştireceği düşünülüyor.

Arkadaşlarınızla Beraber Oynayabileceğiniz 10 Mobil Oyun
Birbirinden Güzel 5 Uzay Temalı Video Oyunu
Steam Platformunda 2020’nin En İyi Oyunları Açıklandı
Steam 2020 En Çok Satan Video Oyunları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)