Facebook’tan Gündemi Sarsan İtiraf !

NETHANESİ 16 Ara 2016 İnternet 1.033  0

Facebook’tan Gündemi Sarsan İtiraf !

Facebook yine gündemi alt üst etti. Anında makale yayıncılarını doğrudan etkileyen ölçümlerinin hatalı olduğunu itiraf etti. Bu sabah yayınlanan bir rapora göre, küçük bir grubun bu ölçüm hatasından etkilendiği iddia ediliyor. Facebook’un son 60 günde ortaya çıkan üçüncü büyük hatası niteliğindeki bu umursamazlık göz ardı edilemez.

Biraz daha yakından incelediğimiz takdirde, bunların hata olmadığı, aksine düzmece olduğu bulgularını elde ediyoruz. Siz de Facebook‘a ilan vermiş olabilirsiniz. En azından video fotoğraf ve canlı yayın gibi aktiviteler yapmışsınızdır. Aşağıda yazdığım işlemler tamamıyla birinci kaynaklardan topladığımız bulgulardır. Şimdilik sizlere belge sunamıyoruz. Ancak ileriki günlerde haber Türkiyeyi çalkaladığında belgelerde elimize ulaşmış olur. Lütfen dikkatli okuyunuz ve Facebook’un bazı düzenbazlık ve hilelerine aldanmayınız.

2016 yılının Eylül ayındaki inceleme sonuçlarına göre TEMİZ olarak raporlanan Facebook, yine 2016 kasım ayında sorun bulunamadı olarak kamuoyuna duyuruldu ve 2015 yılının Ağustos ayında yüklenen videoların görüntülenme sayısının şişirildiği ortaya çıktı. NetHanesi olarak soruyoruz. Bunun adı çelişki değil midir? Yakın tarihe biraz daha göz gezdirdiğimizde, Bu ayın başlarında yayınlanan ilanlar, reklam erişimini etkileyen reaksiyonlar ve hisse sayıları ile ilgili bu ölçüm değerlerin üzerinde oynanmasına bağlı olarak meydana gelen sorunlar karşımıza çıkıyor. Video metrikleri ile ilgili görüntülenmeyen videoları bile binlerce hatta milyonlarca kez görüntülenmiş olarak, ayrıca çok kişiye erişilen videolardaki izlenme sayılarını da düşürerek kullanıcılarını yanılttığı yönde bulgulara ulaşmaktayız. Öyle ki ticari çıkarları için ne yapacaklarını şaşırmış gibi görünen Facebook ekibi tarafından sahte haber yapıldığı söylentileri de ortada dolanıyor. Sahte haber olayının netliği henüz belli değil ancak kendini, yeni ürünleri ve yenilikleri ön planda tutan bir teknoloji şirketi olarak konumlandıran Facebook‘un sahibi olan Mark Zuckerberg hangi yüzle konuşacak doğrusu bilemiyoruz.

Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg hakkında bilinmesi gerekenler
Instagram Üzerinden Ürün Satmak İsteyenlere Tavsiyeler
En İyi GIF Yapma Siteleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)