Facebook’ta Daha Etkili Olabilmek İçin İpuçları

Fahri Gün 20 Şub 2020 İnternet 560  0

Facebook üzerinde yaptığınız paylaşımların daha fazla ilgi görmesini istiyorsanız şimdi bahsedeceğimiz püf noktaları muhakkak dikkate alın!

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından Facebook, her ne kadar günümüzde uyguladığı bazı politikalar nedeniyle sıkıntılar yaşasada hala kullanıcı kitlesi epey yüksek. Bu durum Facebook’un büyük kitlelere ulaşmak adına önemli araçlardan biri olmaya devam ettiğini gösteriyor. Facebook’ta daha etkili olup daha kalabalık bir kitleye hitap edebilmek için şu unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor:

Akıcı ve Kısa Anlatım

Facebook üzerinde paylaşım yaparken kısa metinler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Anlatmak istediklerinizi uzun uzun tek içerik halinde paylaştığınız zaman ilginin düştüğünü görebilirsiniz. Çünkü sosyal medyaya kimse uzun bir içeriği okumak için girmiyor.

Medya İle Destekleyin

Yaptığınız paylaşımları muhakkak resim ve videolarla desteklemeye özen gösterin. Bunu yaptığınız taktirde içerikleriniz çok daha merak uyandırıcı bir hale gelecektir ve kullanıcıların yaptığınız o paylaşımı görmezden gelmesi zorlaşacaktır.

Zamlama Etkisi

Facebook’ta doğru zamanlama yapmak son derece önemlidir. Kendinize iyi bir plan çizelgesi oluşturmanız gerekiyor. Facebook haber akışı sanılandan çok daha hızlı olup kullanıcıların bir paylaşıma ilgi çekebilmek için yalnızca üç saniyelerinin olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla bir kullanıcı sizin paylaşımınızı yalnızca üç saniye içerisinde gerçekten ilgi çekici olarak veya tam tersi algılayabilir.

Kitleye Göre Paylaşım

Sahip olduğunuz sayfada veya kişisel hesabınızdan paylaştığınız gönderilerinizin hedef kitleniz tarafından ilgi çekici bulunuyor olması gerekiyor. Facebook’ta etkili olabilmenin altında bu kural yatıyor. Bunun için de çok çalışmaları, iyi bir performans ortaya koymaları gerekiyor.
Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri
Google Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Kilidi Ekleme Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)