Facebook’a Yapılan Korsan Saldırısı Sonucunda Dava Süreci Başlıyor!

Fahri Gün 29 Eyl 2018 İnternet 223  0

Facebook şirketi, Cambridge Analytica skandalından sonra şimdi de bir korsan saldırı skandalı ile gündemde. Facebook’a yapılan bir siber saldırı sonucunda 50 milyon hesabın ele geçirilmiş olabileceğinden şüphe ediliyor. Amerika’daki savcılar bu hususta harekete geçti.

Facebook’a gerçekleştirilen korsan saldırı, başkasının gözünden gör özelliğinden etkilenerek ortaya çıkarılmış. Yapılan saldırı sonucunda korsanların pek çok kişinin hesabıyla ilgili verilere eriştiği iddia ediliyor. Verilerine erişilen toplam hesap sayısının 50 milyonu aşkın olabileceği de açıklanmış durumda.

Yaşanan bu skandaldan sonra Amerika New York Elayeti Başsavcısı Barbara Underwood, Facebook’un New York Eyaleti vatandaşlarının saldırıdan etkilenip etkilenmediğini açıkça duyurması gerektiğini söyledi.  Barbara Underwood, bu konuda araştırmaların yapılmasını ve ardından genel bir bilgilendirmeyle halkın bilgilendirilmesi gerektiğini kaydederken ABD Federal Ticaret Komisyonu Komiseri Rahit Chopra da sızıntıyla ilgili olan haberi alıntıladı ve ‘Cevaplar istiyorum’ şeklinde bir yorum yaparak Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Senatör Mark Warner da olayın kaygı verici olduğunu ifade ederek soruşturma çağrısı yaptı.

Yaşanan bu gelişmelerle beraber Facebook’un söz konusu veri sızıntısı ile ilgili süreci artık dava safhasına gidecek gibi gözüküyor. Eğer Facebook bu süreci de atlatamazsa artık iyice gözden düşecek.

 

Etiketler:
Gmail Varsayılan Erteleme Süresini Ayarlama Yöntemi
2019’da Instagram’dan En Fazla Para Kazanan Ünlüler
Google Chrome’da Bilgi Kutucuğunu Kapatma Yöntemi
Microsoft Office Şifreleme Niteliklerinin Tarihi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)