Facebook WİFİ Erişim Noktaları

Facebook WİFİ Erişim Noktalarını Güncellemesi Geldi

ibrahim KIZILIRMAK 01 Tem 2017 İnternet 510  0

Dünya üzerinde en sık güncelleme alan uygulamalardan biri olan Facebook, geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme üzerinde daha çalıştığını duyurmuştu Facebook tarafından yapılan duyuruyla beraber uygulamanın ardık WİFİ erişim noktalarını göstermek için çalışmalara başladığı belirtilmişti. Facebook WİFİ Erişim Noktaları gösterimi yapacağı sistem üzerinde çalışmalar yaptığının duyurulmasının üzerinden uzunca bir süre geçtikten sonra şimdi merakla beklenen güncelleme yayınlandı. Facebook WİFİ Erişim Noktaları sistemi için yayınlanan yeni güncelleme sayesinde kullanıcıların WİFİ erişim noktalarını kolayca bulabilecekleri açıklandı. Pek yeni teknoloji nasıl çalışacak?

Facebook WİFİ Erişim Noktaları Sistemi

Hem Android hem de iOS için yayınlandığı belirtilen Facebook WİFİ Erişim Noktaları sistemi kullanıcıların epey bir kolaylık yaşamasını sağlayacak. Yeni sistemin kullanımı da oldukça basit olacak. Sadece yapmanız gereken diğer sekmesine giderek buradan “kablosuz ağları bul” sekmesine açık konuma getirmek. Bu sekme girdiğinizde karşınıza Facebook WİFİ Erişim Noktaları gelecek. Daha sonra Facebook bulunduğunuz konuma en yakın ağları gösterecek.

Facebook WİFİ Erişim Noktaları

WİFİ bağlantı noktalarının görüntülenmesini sağlayacak olan yeni sistem sayesinde sadece bağlantı noktalarının isimlerini görüntülemeyeceksiniz. Bunun yanında bağlantı noktalarının haritadaki konumlarını da görmek mümkün olacak. Sadece ekran geçişleriyle konumları görüntülemeniz mümkün kılınacak. Yeni sistem hakkında en kötü nokta ise işletmelerin sistemi kullanmak konusunda farklı tercihlerinin olabilmesi.

Yani şöyle ki Facebook WİFİ Erişim Noktaları tespit edilirken özellikle işletme tercihleri ön planda tutulacak. Yani şöyle ki işletmeler Facebook hesapları üzerinden düzenlemeler yapmazsa WİFİ erişim noktalarında bu adresler gözükmeyecek. Herkese açık WİFİ bağlantıları dışında yeni erişim noktası sisteminde bu şekilde işletmelerin kendi internetlerini erişim noktalarına eklemek gerekiyor. Yeni sistemi ne kadar beğeni toplayacağı ya da ne kadar tercih edileceği bilinmez ama bu gelişmeyle beraber Facebook’u hemen hemen her alanda etkili olduğunu görmeye başladık. Artık internet erişiminde de teknoloji devi etkin bir rol oynayacak gibi duruyor.

Gmail Hesabını Silme Yöntemi
Telefon Kullanarak YouTube’da Canlı Yayın Yapma Yöntemi
WhatsApp Tarih Zaman Ayarlarını Yapma Yöntemi
MKV Videoyu MP4’e Çevirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)