Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi

Fahri Gün 10 Eyl 2021 İnternet 388  0

Hazırladığımız yeni içeriğimizde Facebook üzerinde yer almakta olan fotoğrafı veya videoyu nasıl farklı bir platforma aktarabileceğinize değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar.. 

Sosyal medya platformları arasında son derece yaygın olan Facebook üzerinde yar almakta olan medya dosyalarını farklı platformlar üzerinden de kullanabilmenize imkan sunulmakta olup, Facebook fotoğraf aktarma işlemini kullanarak Facebook üzerinde yer alan medyalarınızı dilemiş olduğunuz bulut depolama alanına aktarabilmeniz mümkün olmaktadır. 

Uygulayacağımız işlem için herhangi bir üçüncü taraf yazılım kurmanıza da gerek yoktur. Yani Facebook bu hizmeti kendiliğinden bir özellik olarak sunmaktadır. 

İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından Ayarlar bölümüne girip Facebook Bilgilerin sekmesini genişletiniz. Bu sekme içerisinde bilgilerine eriş, bilgilerinin kopyasını aktar, hareketler dökümü gibi pek çok fonksiyon yer almakta olup, Bilgilerinin Bir Kopyasını Aktar komutunun üzerine tıklayıp Facebook şifrenizi giriniz. Aktarma seçeneklerini kendinize göre düzenleyerek adımı tamamlayabilirsiniz. Bu alanda üç temel işlem bulunmakta olup, ilk adım olarak aktarma hedefini seçecek, ikinci adımda hangi fotoğraf veya videoları aktaracağınızı seçeceksiniz. Sonraki adımda ise aktaracağınız platforma bağlanıyorsunuz ve aktarma işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Aktarma yapacağınız platformlar arasında Google Fotoğraflar, Dropbox gibi popüler platformlar yer almaktadır. Böylece Facebook üzerinde yar almakta olan fotoğraflarınızı aktarmış olursunuz.  

Etiketler:
Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri
Google Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Kilidi Ekleme Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)