Facebook İnsanları Dinlediği Yönündeki Suçlamaları Reddetti

Fahri Gün 11 Nis 2018 İnternet 519  0

Dünyaca ünlü sosyal medya platformlarından Facebook’un insanları izinsiz olarak mikrofonları aracılığıyla dinlediği iddia ediliyordu. Facebook ekibi konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bir süredir Facebook’un üzerinde kara bulutlar dolaşmakta. Pek çok insan Facebook’a artık güvenmiyor çünkü geçtiğimiz dönemde ciddi veri skandalları ile karşılaştı. Bu gelişmelerin ardından son olarak Facebook Messenger ve Facebook uygulamalarının akıllı telefonların dahili mikrofonunu kullanarak insanları dinlediği iddia edilmeye başlanmıştı. Şirket bu konu ile ilgili olarak net açıklamalar yaptı.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, son zamanlarda yaşanan skandallar nedeniyle sık sık açıklamalar yapıyor. Şirketinin yaptığı bazı hataları itiraf eden Zuckerberg, yaptığı son açıklamada farklı bir konuya açıklık getirdi. Bazı medya gruplarının Facebook’un ortam dinlemesi yaptığını iddia ettiğini bilen Zuckerberg, böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Şirketinin reklam politikasında ortam dinlemesi yapmanın olmadığını, böyle bir şeyin mümkün de olamayacağını ifade etti. Zuckerberg, bunların birer komplo teorisi olduğunu da söyledi.

Zuckerberg cephesindene yapılan bu açıklama geniş yankı uyandırırken Facebook’un üzerindeki kara bulutları dağıtmaya yetmeyecekmiş gibi gözüküyor. Şirket yaşanan skandalların ardından adını temize çıkarabilmek adına sık sık yeni düzenlemeler yapıyor.

Etiketler: ,
Dinamik IP ile Statik IP Arasındaki Farklar
Twitter’a Yeni Başlayanların Uygulayabileceği İpuçları
YouTube Çok Konuşulacak Bir Özellik Kazanacak
Facebook’ta Fotoğraf Yedekleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)