Facebook Hikaye Sisteminde Kullanıcıları Cezbedecek Yenilik

Fahri Gün 16 May 2018 İnternet 339  0

Facebook, genç takipçilerini geri getirmek ve eski güvenilirliğini tekrar kazanmak istiyor. Bunun için pek çok özellik sunan Facebook, bu kez de hikaye sisteminde yenilik yapıyor.

Facebook üzerinde bir süredir hikayeler özelliği kullanılıyor. Facebook eski popülerliğini yitirdiğinin farkında ve bu yüzden çeşitli özellikler sunarak kullanıcılarını geri kazanmak istiyor. Özellikle genç kitleyi kaybeden Facebook, son zamanlarda Cambridge Analytica skandalı ile de gündeme gelince tehlike çanları iyice çaldı. Bu yüzden şirket şimdi sunduğu yeni özelliklerle  dikkat çekmek istiyor.

Hikaye sistemine getirilen yeni özellikler ile artık sesli hikaye paylaşımları yapabileceksiniz. Facebook kameraya eklenen ses desteği ile kamera üzerinden sesli paylaşımlar oluşturabiliyorsunuz. Sesli kayıtlar daha samimi ve hızlı bir  hikaye paylaşımı oluşturmanızı sağlıyor.  Facebook uygulaması içerisindeki kameraya bir başka fonksiyon daha ekleniyor. Artık Facebook kamerası ile elde edilen fotoğraflar doğrudan Facebook bulutunda saklanıyor ve böylece telefonunuzdaki depolama alanından bir tasarruf sağlanmış oluyor.

Artık hikayeleri kendi arşivinize de götürebileceksiniz. Paylaşılan herhangi bir hikaye sizin için değerliyse, çok hoşunuza gittiyse onu arşivinize kaydedebileceksiniz. Böylece arşivinizde saklayabileceksiniz.

Bu özellikler ilk olarak Hindistan’da kullanıma sunulacak. Testlerin ardından başarı sağlanması halinde tüm dünyaya yayılacak.

Etiketler:
WordPress Dışında Kullanabileceğiniz Blog Oluşturma Platformları
Hafızanızı Güçlendirmenize Yarayacak Yazılımlar
Tumblr’da Hesap Silme İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Gmail Şifresi Sıfırlamak Detaylı Anlatım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)