Facebook + Gençlik Ve Yaşattıkları

KLavy3 17 Haz 2017 İnternet 538  0

Facebook genç kullanıcılarını ilgisini çekmeye devam ediyor.

Facebook nedir,nasıl bu kadar yaygınlaştı?

Mark Zuckerberg ve ekibinin kendileri için geliştirdiği bu uygulama kısa sürede dünya çapında yankı buldu. Önce genç kullanıcılar arasında yaygınlaştı ve daha sonra küçük yaştaki kullanıcılar ile tanışan Facebook; bugün her yaştan bireyin kullandığı bir sosyal ağ haline gelmiştir. Dönemin fark yaratan uygulamalarından olup, teknolojin en verimli kullanıldığı sosyal platformlar içinde en çok ilgi gören uygulamadır.

 

Facebook gelişiyor

Başta arkadaşları ve eski dostları bulmak için farklı bir konseple ortaya çıkmış ve en çok kullanılma sebebi de bu olmuştur. Eski mahalleden, liseden, üniversiteden, bir önceki iş yerinden ve çeşitli sebeplerle iletişimi kopardığımız insanları bulmak için harika bir uygulama oluşturulmuştu. Bu fikirle beraber müthiş pazar açığı fark edilmiş ve çok güzel değerlendirilmişti.

Şimdi ise durum biraz değişiyor ve çağa ayak uydurmak gerekiyor. Değişen dünyada zaman ilerledikçe değişikliklerin hızı da artıyor. Daha kısa sürede daha fazla değişiklik meydana geliyor. Bazen yakalayamıyor hatta bazen kaçırdığımız yetişemediğimiz şeyler oluşuyor. Bilim,teknoloji ve sosyal hayat bir araya gelince bilim ve teknoloji anlık yaşanan sosyal hayata ayak uydurabilmiş ve  hatta onu daha ileri taşıyabilmişti.

Facebook’ta durum ise ;

Takdire şayan bu çıkışın ardından, her yenilik gibi bir zaman sonra spontane hale geldi ve değişiklik, yenilik, iyileştirme ihtiyacı duydu. Facebook çeşitli içerik, uygulama ve oyunlarla kendini geliştirmeye yönelik iyileştirmeler yapsa da gençlerin daha pratik ve anlık uygulamalara geçişini engelleyemedi.

Bunun farkına varan Facebook geliştirme ekibi yeni stratejiler üretmeye çalışmıştır. İlk önce Messenger uygulamasındaki farklılıklar ile işe başlamıştır.  Telefonların mesaj uygulamaları ile özdeşleşmesi, Facebook uygulamasından ayrılarak ayrıca Messenger olarak kullanıma olanak sağlaması ve çeşitli giftlerle bunu süslemesi örnek olarak verilebilir.

Hızla gelişen sosyal ağlar ve her jenerasyonun farklı talepleri karşısında facebook yeni fikirler aramaya devam etmiştir. Son konuşulan ise Facebook’un yeni bir uygulama ile sadece gençler tarafında kullanılabilecek bir arayüz oluşturulacağıdır. Bu bilginin henüz adımları görülmese de şuan piyasada en çok konuşulan ve beklenen haberlerden birisi.

Bu yeni uygulama nasıl olacak, diğer uygulamaları geri de bırakabilecek büyüklükte mi olacak, nasıl bir farklılık yaratacağı en çok merak edilen konular arasında…

Yine sızan haberlere göre 13 yaşından küçüklerin giremeyeceği ve ayrıca Facebook üyeliği istemeyecek bir uygulama olacağı biliniyor. Facebook talk diye lansmanı şimdiden gerçekleşen bu uygulama birçoğu için güzel bir haber olarak karşılanıyor.

Facebook için bir başarı olsa da bu kadar büyük bir kitleye hitap ediyor olmak, genç kullanıcılar için sıkıcı bir hal alıyor gibi. Hemen herkesin Facebook kullanıyor olması, profillerde yeterli gizliliğin sağlamaması başlıca sorunlar arasında.Sahte hesapların çoğalması da göz ardı edilemeyecek konulardan biri.

Gmail Hesabını Silme Yöntemi
Telefon Kullanarak YouTube’da Canlı Yayın Yapma Yöntemi
WhatsApp Tarih Zaman Ayarlarını Yapma Yöntemi
MKV Videoyu MP4’e Çevirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)