Facebook Bir Süreliğine Yeni Uygulamaları Kabul Etmemeye Karar Verdi

Fahri Gün 29 Mar 2018 İnternet 283  0

Facebook cephesinden alınan bir karar doğrultusunda bir süreliğine uygulamaların platforma kabul edilmesinin sonlandırılmasına karar verildi. Üçüncü taraf uygulamaları artık tekrar değerlendirecek.

Dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden Facebook, geçtiğimiz dönemde büyük bir skandala imza atmış, 50 milyon kadar kullanıcısının kişisel bilgilerini açık etmişti. Bu olayın ardından Facebook’a olan güven çok fazla sarsıldı ve pek çok kişi ve kuruluş artık Facebook kullanmamaya karar verdi.

Bu olayların ardından Facebook ekibi, sorunun neden kaynaklandığına ve tekrarının yaşanmasının nasıl önlenebileceğine odaklandı. Bu doğrultuda uzun zamandır bulunan üçüncü taraf uygulamalarına sunulan bazı desteklerin kesilmesine ve üçüncü taraf uygulamaların çok daha iyi denetlenmesine karar verildi. Hatta Facebook bununla da kalmayarak yeni uygulama kabulünü bir süreliğine durdurdu. Hali hazırda Facebook’ta mevcut olan uygulamaların tekrardan irdelenmesine karar verildi.

Bu önemli kararlar Facebook’ta insanlar hakkındaki bilgilerin üçüncü taraf bir uygulama tarafından alınması sonucunda ortaya çıktı. Yani binevi iş işten geçti de diyebiliriz. Pek çok kullanıcı bu olay nedeniyle madur oldu ve Facebook kurucusu Zuckerberg konu ile ilgili sık sık özür mesajları yayınlıyor. Önümüzdeki süreçte Facebook’a olan ilgi eskisi gibi olacağa benzemiyor.

Etiketler: ,
Instagram’da Kullanıcıların Karşılaştığı 5 Rahatsızlık Veren Durum
İyi Bir Blog Sahibi Olmanın Püf Noktaları
Free Adblocker Browser hakkında bilmeniz gerekenler
Mozilla Firefox Kullanarak Mining Yapan Siteleri Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)