Facebook Bir Süreliğine Yeni Uygulamaları Kabul Etmemeye Karar Verdi

Fahri Gün 29 Mar 2018 İnternet 312  0

Facebook cephesinden alınan bir karar doğrultusunda bir süreliğine uygulamaların platforma kabul edilmesinin sonlandırılmasına karar verildi. Üçüncü taraf uygulamaları artık tekrar değerlendirecek.

Dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden Facebook, geçtiğimiz dönemde büyük bir skandala imza atmış, 50 milyon kadar kullanıcısının kişisel bilgilerini açık etmişti. Bu olayın ardından Facebook’a olan güven çok fazla sarsıldı ve pek çok kişi ve kuruluş artık Facebook kullanmamaya karar verdi.

Bu olayların ardından Facebook ekibi, sorunun neden kaynaklandığına ve tekrarının yaşanmasının nasıl önlenebileceğine odaklandı. Bu doğrultuda uzun zamandır bulunan üçüncü taraf uygulamalarına sunulan bazı desteklerin kesilmesine ve üçüncü taraf uygulamaların çok daha iyi denetlenmesine karar verildi. Hatta Facebook bununla da kalmayarak yeni uygulama kabulünü bir süreliğine durdurdu. Hali hazırda Facebook’ta mevcut olan uygulamaların tekrardan irdelenmesine karar verildi.

Bu önemli kararlar Facebook’ta insanlar hakkındaki bilgilerin üçüncü taraf bir uygulama tarafından alınması sonucunda ortaya çıktı. Yani binevi iş işten geçti de diyebiliriz. Pek çok kullanıcı bu olay nedeniyle madur oldu ve Facebook kurucusu Zuckerberg konu ile ilgili sık sık özür mesajları yayınlıyor. Önümüzdeki süreçte Facebook’a olan ilgi eskisi gibi olacağa benzemiyor.

Etiketler: ,
WordPress Dışında Kullanabileceğiniz Blog Oluşturma Platformları
Hafızanızı Güçlendirmenize Yarayacak Yazılımlar
Tumblr’da Hesap Silme İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Gmail Şifresi Sıfırlamak Detaylı Anlatım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)