Facebook Arkadaşlık İsteğini Kapatma Yöntemi

Fahri Gün 06 May 2022 İnternet 370  0

Bu yazımızda Facebook profilinize arkadaşlık isteği gelmesini nasıl kapatabileceğinizi anlatıyoruz. İşte Facebook arkadaşlık isteğini kapatma yöntemine ilişkin detaylar…

Facebook günümüzün yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Facebook üzerinde algoritma gereği bir başkasına arkadaşlık isteği gönderebiliyorsunuz ancak dileyen kullanıcılar arkadaşlık isteği almayı kapalı hale getirebiliyor.

Facebook arkadaşlık isteğini kapatma yöntemi:

Facebook arkadaşlık isteğini kapatarak diğer kullanıcıların size istek atmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz yöntemler bulunuyor. Arkadaşlık isteğini kapatabilmek için ilk olarak profil fotoğrafınızın en sağında yer alan ikona tıklayınız. Ardından çıkan menü içerisinden Ayarlar ve Gizlilik sekmesine tıklayınız. Sonrasında tekrar Ayarlar sekmesine tıklayıp Gizlilik seçeneğine tıklayınız.

Gizlilik sekmesi içerisinden profilinizi yabancılardan koruyabileceğiniz çok fazla özellik bulunmakta olup, gizlilik menüsünde bulunmakta olan İnsanlar Seni Nasıl Bulabilir ve Seninle Nasıl İletişim Kurabilir?” bölümündeki Sana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir? Yazısının hemen yanında yer alan Düzenle butonuna tıklayınız ve çıkan seçenekler arasından Herkes seçeneği yerine Arkadaşların Arkadaşları seçeneğini seçin. Böylece tanımadığınız kişiler tarafından artık size arkadaşlık isteği gönderilemeyecek ve sadece tanıdığınız tanıdığı olan kişilerce arkadaşlık isteği alabileceksiniz.

Etiketler:
Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözümü
Google Bard Hakkında Bilgiler
Julia Programlama Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Genç Yaşta İntihar Eden Bilgisayar Dehası : Alan Turing

Yorum Yapmayı Unutmayın :)