Excalibur G670 Resmen Çıktı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Fahri Gün 08 Şub 2019 Bilgisayar 617  0

PC dünyasında uzun zamandır hizmet veren Casper, yeni iddialı dizüstü bilgisayarı Excalibur G670’i resmen çıkardı. G670 sahip olduğu güçlü özelliklerle dikkat çekiyor. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Casper markası uzun bir zamandır Excalibur serisi ile karşımıza çıkıyor ve dizüstü bilgisayar kategorisindeki bu seriyi 2019 yılında geliştirmeyi, daha ileriye taşımayı planlıyordu. Bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde hakkında pek çok sızıntı duyduğumuz Excalibur G670 ortaya çıktı. G670, bugün resmen satışa çıkarıldı. Özellikle işlemci tarafında önemli yeniliklerle geliyor. G670, yeni nesil güçlü bir bilgisayar isteyenleri cezbedecek gibi gözüküyor.

Yeni nesil işlemci ve güçlü grafik kartı

Bilgisayar genel itibariyle oyuncular düşünülerek tasarlanmış. Her seferinde vurguladığımız gibi artık oyun dünyası çok gelişti. PC üreten şirketler de bunun farkında ve bu yüzden sıklıkla oyuncular için özel bilgisayarlar çıkarıyorlar. Excalibur G670 bilgisayarı da bu bağlamda yeni bir örnek. Bilgisayarın yeni nesil Intel i7 8750H altı çekirdekli işlemciyle geldiğini belirtelim. Aynı zamanda GeForce GTX 1050 Ti 4 GB GDRR5 grafik kartı ile tam bir oyun canavarı. 
Elbette GTX 1050 Ti ve yanında güçlü bir işlemcinin bulunduğu bir dizüstü bilgisayarda akıllar hemen soğutma tarafına gidiyor. Bu bilgisayardaki ana kart ve termal yapısı özenle sunulmuş olup ekran kartının maksimum seviyede soğuması için önemli ölçüde yardımcı oluyor. Aynı zamanda sessiz bir çalışma sağlaması kullanıcının daha huzurlu bir PC kullanımı açısından oldukça önemli.  15.6 inç standart büyüklükte ekrana sahip olan Excalibur G670 Full HD destekliyor. Anti glare mat yapılı bir ekrana sahip olan G670, mat yapısı ile ışıklı ortamlarda da yansıma olmadan kolayca oyun oynamanızı sağlıyor. Aynı zamanda IPS paneli sayesinde 178 dereceye kadar her bakış açısından aynı netliği yakalayabiliyorsunuz. Elbette bu panelin bazı dezavantajları da var ancak genellikle dizüstü oyuncu bilgisayarlarında üreticiler tarafından tercih ediliyor. Bilgisayarın RGB aydınlatmalı klavyesi de bulunuyor ve ekran arkasındaki LED aydınlatmaların çok hoş gözüktüğünü ifade etmek gerekiyor.  Ürün Dolby Digital ses sistemine sahip ve böylece ses kalitesi anlamında çok iyi bir performans sunuyor.

Fiyatı ne kadar?

Gelelim fiyatına. Bu denli bilgisayarlar maalesef epey pahalı oluyor ve Excalibur G670 için de bunun geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Ürün ülkemizde 8000 TL seviyesinden satılıyor. Şu an için yalnızca birkaç mağazada var. Yakında yaygınlaşacaktır.
Etiketler:
Bilgisayar Modellerine Göre BIOS Tuşları
“Windows Bu Diske Yüklenemez” Hatasının Çözüm Yolları
Öne Çıkan Excel Formülleri
Honor Pad 8 Fiyat Tarafında Agresif Bir Tutum Sergileyecek

Yorum Yapmayı Unutmayın :)