Eski Tatlarından Uzak Olan Efsanevi Seriler

Fahri Gün 11 Şub 2019 Oyun 451  0

Hazırladığımız yeni içeriğimizde sizler için eski tatlarından uzaklaşan efsanevi serileri derledik. Bakalım hangi oyunlara listemizde yer verdik?

Bazı oyun serileri vardır ki onları gerçekten de efsaneler kefesine koyarız. Ancak maalesef bu oyunlardan pek çoğu son zamanlarda isteneni veremiyor. Belki de haddinden fazla beklenti olduğundan, belki de battle royale akımından dolayı artık pek çok efsanevi serinin eski tadı kalmamış durumda. 

Tomb Raider

Listemizin ilk sırasında son zamanlarda popülerlikten uzaklaşmaya başlayan ancak yine de oyun dünyasının efsanelerinden biri olduğu su götürmez bir gerçek olan Tomb Raider bulunuyor. Seri 2013 yılında yeniden modern haliyle sunuldu. İlk oyun 1996 yılında çıkarılmıştı. Çok çok uzun yıllar öncesine dayanan bu efsanevi serinin son oyunu ise 2018 yılında çıkan Shadow of Tomb Raider idi. Ancak Shadow of Tomb Raider, serinin önceki oyunlarından biraz daha az ilgi aldı ve senaryoların hep aynı tarzda şekillenmesi can sıkmaya başladı.

Far Cry 

Far Cry serisi aslına bakarsanız müthiş bir başlangıç yapmıştı. Bu başlangıcı Far Cry 2 ile orta halli bir şekilde devam ettirmeyi başarmış ve esas başarısını Far Cry 3 ile pekiştirmişti. Ancak Far Cry 4 oyunu Far Cry 3’ten pek de farklı değildi. Dahası Far Cry Primal oyunu sanki bir DLC gibi izlenim uyandırıyordu. Serinin fazla tekrara düşmesi, beklentileri karşılayamaması nedeniyle Far Cry 5’in çıkışı ertelenmişti ancak oyuncular yenilenmiş bir Far Cry gelmiş olmasına rağmen hala serinin gidişatından memnun değil. Yakında Far Cry 5’in üzerine inşa edilen, yeni bir isimle duyurulan başlı başına bir oyun gelecek ancak onun da bir DLC tarzında olacağı yönünde izlenimler var. Bekleyip göreceğiz.

Need for Speed 

Bu seri için pek çok oyun çıktı ancak eski oyunların, özellikle de Underground 2 ve Most Wanted’in yerini tutacak hiçbir oyun çıkmadı. Herkesin bildiği ama artık oldukça az oyuncunun oynamaya devam ettiği bir seri. Eski popülerliğinden çok uzak olduğu su götürmez bir gerçek. 

The Sims

Son The Sims oyunlarında fazlasıyla tekrara düştüğünü hisseden oyuncular, The Sims’i terketmeye başlamıştı. Serinin eski başarısından uzak olduğu bilinen bir gerçek. 

Mass Effect 

Bu seri her ne kadar son oyunla birlikte canlandırılmaya çalışılsada işler istendiği gibi gitmedi. Oyuncuların beklentilerini tam anlamıyla karşılayamadı ve eski başarısından çok uzak olduğunu söylemek mümkün. 
Etiketler: ,
Anno 1800 Oynayanların İşine Yarayabilecek 5 Taktik
Kule Savunması Temalı 5 Video Oyunu
Scarlet Nexus İncelemesi
Game Builder Garage İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)