Erica Detaylı İnceleme

Fahri Gün 05 Eyl 2019 Oyun 285  0

Yeni yazımızda Erica oyununu detaylı olarak masaya yatırıyoruz. İşte Erica için yapmış olduğumuz inceleme…


Erica oyunu PlayStation 4 için piyasaya sürüdüğü ve yalnızca tekli oyuncu moduna sahip. Macera türündeki oyunun yayıncılığını ve geliştiriciliğini Sony Europe üstlendi. Erica çıkmadan önce oyuncuya derinlemesine, gizemli bir hikaye sunacağı yönünde sinyaller almış olsada aslında öyle olmadı.Bu da oyunla ilgili yaşanan en büyük hayal kırıklığı. Çünkü oyunun bahsedildiği gibi olmadığını, sığ bir yapıya sahip olduğunu gördük.

Erica, babasının gizemli ölümü üzerinde araştırmalar yapan ana karakterimiz. Eric Mason, babasının bir cinayete kurban gittiğini ve benzer cinayetlerin devam ettiğini öğrenir ve bunun sonucunda suç perdesini aralamaya çalışır. Oyun hikaye hususunda seçimler sunmaktadır ve bu pek çok oyuncu için olumlu karşılanabilecek bir artı. Oyunun nasıl biteceğini sizin seçimleriniz belirliyor ancak oyunun çok kısa sürmesi sözü edilen derin yapının D’sinden bile bahsedememenize neden oluyor. Oyun yalnızca 2 buçuk – 3 saat civarı sürüyor. Bu da oldukça yetersiz kalıyor. Oyunculuk tarafında gayet kabul edilebilir düzeyde olan yapım, senaryoda ise pek çok klişeyele karşı karşıya kalıyor. Oynanış mekaniği açısından da beklentileri aşamıyor.


Kullanılan en yaygın mekanikler şunlar;


Kapı açmak,
Kitap sayfası çevirmek,
Çekmece açmak

İneraktivite hususunda öne çıkan bir oyuna nazaran oldukça basit kontrolcü eylemlerine yer verildiğini söylemek gerekiyor. Oyunun sahip olduğu bir artı ise sığ bir yapıya sahip olmasına rağmen sonunun nasıl biteceğini merak etmenizi sağlaması. Bu da aslına bakarsanız oyunculuk ve temel yapı itibariyle sağlam olan bir oyun açısından en önemli olan nokta. Sonuç olarak Erica’nın oynamaya değer olduğunu ancak fazla da bir şey beklenilmemesi gerektiğini belirtmek lazım.
Etiketler:
İnternet Kafelerin Vazgeçilmez Oyunları
Steam’de Oyun Oynamadan Kart Elde Etme Yöntemi
Bir Kez Daha Oynamak İsteyeceğiniz 5 RPG
Çıkışı 2022 Yılına Ertelenmiş Olan PlayStation 5 Oyunları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)