Epic Games Launcher Açılmama Sorunu Çözüm Yöntemi

Fahri Gün 06 Eyl 2021 Teknoloji 247  0

Bu içeriğimizde Epic Games Launcher açılmama sorununu nasıl çözebileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar… 

Epic Games günümüzde oldukça popüler olan bir oyun kütüphanesidir. Aynı zamanda mağaza görevi gören launcher içerisinde çok sayıda farklı oyunu bulabilir ve yükleyerek çalıştırabilirsiniz. 

Epic Games Launcher uygulaması zaman zaman çalışmama sorunu ile gündeme gelebiliyor. Uygulama eğer açılmıyorsa bunun pek çok farklı nedeni bulunabilir.  

Sorunu çözebilmek için Epic Games sunucu durumunu kontrol etmekle işe başlayabilirsiniz. Sorunun genel mi yoksa sadece size ait mi olduğunu anlamaya çalışın. Ardından güncellemeleri kontrol edin. Eğer uygulamaya yeni bir güncelleme geldiyse eski sürümü kullanmaya devam etmeyin. 

Güncelleme kontrolü nasıl yapılır? 

Bunun için Ayarlar bölümüne gidin ve Yeniden Başla ve Güncelle yazan seçeneğe tıklayın. Böylece uygulama için çıkan bir güncelleme olduğu taktirde uygulayabilirsiniz.  

Web Ön Bellek Temizliği 

Uygulanabilecek bir diğer yöntem de web ön belliğinin temizlenmesi olup bunun için Epic Games Başlatıcısından da tamamen çıkış yapın. Tamamen çıkış yapabilmek için adres çubuğundan sağ alt kısımda Epic ikonunu bularak üzerine sağ tık yapın ve sonra da Çıkış bağlantısına tıklayın. 

Epic Games uygulamasını kapattıktan sonra Windows üzerinden Çalıştır’ı açınız. Sonrasında da “%localappdata%” yazın (tırnak işaretleri olmadan) ve ardından Enter’a basarak bir Dosya Gezgini penceresi açınız. Epic Games Başlatıcısı klasörüne girip Saved adlı klasörü açınız ve sonrasında webcache klasörüne girip siliniz. Bilgisayarı yeniden başlatıp Epic Games Başlatıcısı’nı açmayı deneyin. 

Grafik kartının güncellenmesi 

Bazen grafik kartı sürücüsünün güncellenmesi de sorunu giderebiliyor. Bunun için grafik kartı sürücünüzü güncellemenizi öneriyoruz.  

Uygulamanın silinerek tekrar yüklenmesi 

Son çare olarak Epic Games launcher uygulamasını Windows üzerinden silip tekrar yüklemenizi önerebiliriz.  

Etiketler:
Fotoğraflarda Arka Plan Silmek İçin Kullanabileceğiniz Araçlar
Net Framework Hakkında Bilinmesi Gerekenler
HTS Kaydı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Google Dijital Atölye Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)