En Popüler Arama Motorları

Fahri Gün 19 Oca 2023 İnternet 76  0

Bu içeriğimizde en popüler olan arama motorlarına maddeler halinde değinmekteyiz. İşte o arama motorları…

Bazı arama motorları diğerlerine nazaran çok daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Biz de yazımızda söz konusu arama motorlarından en popüler olanlara sizler için değinmek istedik:

Google

En popüler arama motorlarında ilk sırada gelen platform kuşkusuz ki Google olup bu servis Amerika merkezli Google tarafından uzun yıllardır sunulmaktadır ve dünyanın en başarılı ve popüler arama motoru konumundadır.

Bir arama motorunun işlevsel olabilmesi için geniş bir arama hacmi sunması ve internet sitelerini doğru olarak sıralaması gerekir. Google bu konuda oldukça başarılıdır. Her ne kadar son birkaç yıldır aslında hizmetlerinde zayıflama söz konusu olsada yine de alternatifsiz bir konumda yer alıyor.

Yandex

Bu arama motoru Rusya tabanlı olup, Türkiye’de de yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle başka bir program yüklerken Yandex’in de sisteminize indirildiğine şahit olabilirsiniz. Bunun yanında pek çok internet tarayıcısı yaptıkları anlaşmalar gereği varsayılan olarak Yandex arama motorunu kullanmaktadır.

Bing

Bing arama motoru, Türkiye’de en çok kullanılan üçüncü arama motoru olarak kabul edilebilir. Yazılım devi Microsoft tarafından sunulmuş olan arama motoru, özel tarayıcı anlaşmaları ile seçenek veya varsayılan halde sunulabilmektedir.

Etiketler: ,
İnterneti Daha Sorunsuz Hale Getirmek İçin Wi-Fi Önerileri
Influencer Tanımı ve Türleri
Eduardo Saverin Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Plasebo Etkisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)