En İyi Selfie Çeken Telefonlar (Güncel Liste)

Fahri Gün 23 Oca 2019 Mobil 359  0

Akıllı telefonların özçekim kalitesine dair uzun uzadıya bir araştırmada bulunan DxOMark, test sonuçlarını paylaştı. Buna göre en iyi selfie çeken akıllı telefon Google Pixel 3 ve Note 9 ikilisi.

Telefonlardaki selfie kameralarının kalitesi bundan yıllar öncesine göre büyük bir gelişim gösterdi. Artık daha ufak ancak çok daha iyi çekim yapabilen ön kameralar ile çok iyi selfieler elde edilebiliyor. Peki selfie çekim kalitesi hususunda en öncü akıllı telefonlar hangileri dersiniz? DxOMark kaynağından yapılan paylaşımda, en iyi selfie çeken akıllı telefonlara dair bir listeye yer verildi.

Note 9 ve Pixel 3 zirveye ortak!

Söz konusu listede birinci sırada aynı puanlarla Note 9 ve Pixel 3 akıllı telefonları yer aldı. Google Pixel 3 özellikle fotoğraf çekimleri hususunda en iyi akıllı telefon olarak gösterilirken Note 9’un da selfie kamerasının video yetenekleri vurgulandı. İki akıllı telefon için de 92’şer puan verildi. Böylece Pixel 3 ve Note 9 liderliğe ortak oldu.

Hemen arkalarından Mi Mix 3 geliyor

Sıralamadaki ikinci olarak tabir edilebilecek akıllı telefon ise son zamanlarda yıldızı parlayan Xiaomi’den Mi Mix 3 oldu. Genel itibariyle güçlü kamera özelliklerine sahip olan Mi Mix 3 modeli toplam 84 puana layık görüldü. Listedeki en yakın takipçisi ise iPhone XS Max oldu. iPhone X akıllı telefonu ise liderleri epey geriden takip etti. Yayınlanan liste bir görsel şeklinde de paylaşıldı. Hemen aşağıdaki görselde listede yer bulan diğer akıllı telefonları da görebilirsiniz. Elbette yakın zamanda pek çok akıllı telefon daha piyasaya sürülecek ve bu liste güncelliğini kaybedecek. Ancak şu an için en iyi selfie çeken akıllı telefonların bunlar olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler: ,
Android Telefonlarda Kullanabileceğiniz Uyku Takibi Programları
OnePlus 9 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu
iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)