En İyi Online Oyunlar 2016

NETHANESİ 08 Nis 2016 Oyun 2.011  0

10- Legend Online

Legend Online

Joygame’in yapımcısı olduğu Legend Online Türk oyunseverler tarafından ülkemizde oldukça fazla oynanılmaktadır. Oyunun en önemli taraflarından birisi de indirilmeden oynanmasıdır. Yani oyunumuz tarayıcı tabanlıdır.Oyuna kayıt olduktan sonra 3 sınıf var. Sınıfımızı seçiyoruz (Yaycı, büyücü ve savaşçı). Yaycı ve büyücüler uzaktan menzile sahiptir. Yakın dövüş istiyorum derseniz ise de savaşçı karakteri tam size göredir. Bu oyunu listemize 10. Sıradan giriş yapıyor.

9-Travian Online

Travian Online

Birçok kez en iyi online oyun ünvanını alan Travian da web tabanlı bir online oyundur. Oyunda amacımız askeri ve ekonomik alanda güçlü bir medeniyet kurup diğer oyuncularla savaşmaktır. Bağımlıları bir hayli fazladır. Oyuna bir kere girdiğinizde kendinizi fazlasıyla kaptırıyorsunuz. Oyuna gelecek olursak, kayıt olduktan sonra 3 tip halktan birini seçiyorsunuz (Romalılar, Galyalılar, Cermenler). Her bir halkın farklı bir özelliği bulunmaktadır ve her halkın avantajlarıyla dezavantajları var.

8-Silkroad Online

Silkroad Online

Bir Mmorpg oyun olan Silkroad’ın geçmişi oldukça köklüdür. Senaryosu İpek Yolu’na dayanan bir online oyundur. Oyunda farklı karakterler mevcut olup 20. Levelden sonra meslek seçebiliyoruz (Haydutlar, Korucular, Kervancılar). Birçok görev alarak değişik yaratıklar kesebiliyor ve ödül alabiliyorsunuz. “Skill” ve “Stat” puanları toplayarak kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Hiç de sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Sizi eşsiz bir macera bekliyor.

7-Counter Online

Counter Strike

Sanırım bilmeyeniniz yoktur. Bir zamanların bütün internet cafelerinde çılgınlıkla oynanan bir oyundu. Fakat o zamanlar LAN bağlantısı üzerinden oynanıyordu. Şimdi ise genellikle online olarak oynanan bir oyundur. Server IP Adresleri yazarak kurulan servere bağlanıp rahatlıkla diğer oyunculara karşı oynayabilirsiniz. Counter Strike bir nostalji oyundur.

6-MineCraft

Minecraft

Her ne kadar grafik olarak ufak çapta bir oyun olsa da zevk olarak oldukça başarılı bir oyundur. Her yaştan her kitle tarafından oynanılmaktadır. Oyunda lego benzeri karakterler ile değişik işler yapabiliyorsunuz. Görevler yapabiliyorsunuz. Birçok özellik mevcuttur. Yemek, inşa vs. yapabiliyorsunuz. Kısacası kendi dünyanızı kuruyorsunuz. Gerçekten çok zevkli bir online oyundur. Yapımcısı Mojang olan online oyun, Microsoft’a satılmıştır.

5- Clash Of Clans

Clash Of Clains

Özellikle gençlerin olmak üzere milyonlarca kişinin akıllı telefonlarında bulunan bağımlılık yaratan bir online oyundur. Altın, taş ve iksirler ile bina inşa ederek kendi köyünüzü kurup, geliştikten sonra diğer köylere karşı savaşlar açabiliyorsunuz. Her an saldırı almanız da mümkündür. Çünkü oyunu oynayan aktif kullanıcı sayısı bir hayli fazladır. Kendinize hem saldırı hem de savunma stratejileri yaratarak liderliğe emin adımlarla yürümelisiniz. Clash Of Clans online oyunu listemizin 5. Sırasında kendine yer bulmuştur.

4-Lord Of Rings Online

Lord Of Rings Online

Özellikle “Yüzüklerin Efendisi” filminin hayranları gibi belli bir kitleye sahip olan online oyunda grafikler tek kelime kusursuzdur. Bir MMO oyuncusu olarak oynanması gereken bir oyundur. Oyun bir zamanlar ücretliydi. Fakat artık tamamen ücretsiz sisteme geçiş yaptılar. 2007 yılının en iyi MMORPG ünvanına layık görülmüştür. Knight Online ve Silkroad Online oyunlarını sevdiyseniz bu online oyunu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

3-Knight Online

Knight Online

Geldik gönüllerin sultanı olan online oyunu incelememize. Dünyada bir hayli fazla kitleye sahip olan Knight Online adeta bağımlılık yapan cinsten bir MMORPG oyunudur. Oyun ilk geliştirildiği zamanlar 4 adet karakter mevcutken şimdi ise 6 adet karakter mevcuttur (Warrior, Rogue, Priest, Magician, Porutu ve Kurian). 2 ırk mevcuttur human ve orc olmak üzere. Belli bir seviyeye geldikten sonra ister tek başınıza isterseniz partinizi kurarak belli haritalarda karşı ırkla savaşlar yapabiliyorsunuz.

2-World Of Warcraft

World Of Warcraft

Tartışmasız dünyanın en iyi devasa online oyunlarından biridir. Hal böyle olunca da tabi ki ücretsiz olmayacaktır. Aylık ödeme ile oyunu oynayabiliyorsunuz. Oyunda tabi ki sınıflar mevcuttur. Seçebileceğiniz sınıflar şu şekildedir: Warrior, Paladin, Mage, Priest, Rogue, Hunter, Druid, Shaman, Warlock. Oyunun en güzel yanlarından biri de harita zenginliğidir. En ufak ayrıntısına kadar düşünülmüş bir oyundur. Denemek isteyenler için hiçbir ücret ödemeden 10 günlük deneme paketi mevcuttur. World of Warcraft‘ı en azından deneme paketini kullanarak oynamanızı tavsiye ederiz.

1-League Of Legends

League Of Legend

Riot Games tarafından üretilen dünyayı kasıp kavuran oyun hem Türkiye’de hem de Dünya’da şu an günümüzde tartışmasız en çok oynanan online oyun League of Legends’dir. Bir çeşit MOBA oyunudur. En mükemmel özelliklerinden biri sık sık güncellenmektedir. Oyunda değişik şampiyonlar mevcuttur. Ufak bir harita ve “üst koridor”,“orta koridor”,“alt koridor” ve “orman” olmak üzere haritanın kısımları mevcuttur. Değişik oyun modları vardır(”5 vs 5”, “3 vs 3” ). Oyunun amacı karşı kulenin bütün kulelerini yok edip oyunu kazanmaktır. Yüksek para ödülleriyle dünya çapında turnuvaları bile düzenlenmektedir. Hatta o kadar kendini kaptırıp klavyeyi kıran oyuncular bile mevcuttur J

İyi oyunlar dileriz…

NOT: Sıralama tamamen kişisel zevklerimizle yapılmıştır. Tabi ki herkesin gönlünde sıralama farklıdır. En azından güncel online oyunlarıyla ilgili pek bilgisi bulunmayan arkadaşlar için kaynak olduğunu düşünmekteyiz.

Days Gone PC Sürümü İncelemesi
FIFA 21 için muazzam indirim!
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)