En İyi GIF Yapma Siteleri

Fahri Gün 18 May 2021 İnternet 367  0

Bu içeriğimizde GIF yapmak için kullanabileceğiniz siteler ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

GIF dosyaları günümüzde sosyal medya sitelerinde yaygın olarak kullanılıyor. Sosyal medyanın revaçta olmadığı zamanlarda ise forum sitelerinde çok yaygın bir şekilde görülen GIF görselleri, günümüzde mobil cihazlar üzerinden veya özel GIF yapma sitelerinden de kolaylıkla yapılabilmektedir.

GIF yapabileceğiniz çeşitli internet siteleri bulunmakta olup, bunlardan popüler olanlar GFYCat, EZGIF, IMGFlip platformlarıdır. Dilerseniz maddeler halinde sıralayalım:

GFYCat

Twitch, Vimeo, YouTube, Instagram gibi sosyal medya ağlarındaki videoları GIF yapabilmek için kullanabileceğiniz GFYCat, ücretsiz ve ücretli olarak iki farklı sürüme sahiptir. Ücretsiz sürümünde kullanıcılara reklam göstermekte olan uygulama, reklamsız deneyim isteyenler için aylık 4 dolar ücret talep etmektedir.  

IMGFlip

Ücretsiz olarak hem bilgisayar hem de telefonunuzdaki fotoğrafları kullanıp ücretsiz GIF oluşturabileceğiniz IMGFlip olup, IMGFlip resmi internet sitesine girdikten sonra fotoğraflar ile GIF yapabilmek için Images to GIF komutuna tıklayınız. Bir URL veya direkt cihazınızın medyasını yükleyebilirsiniz. Ardından dosya kısa süre içerisinde GIF’e dönüşecek olup, oluşturmuş olduğunuz görüntüye yazılar ekleyebilir veyahut 90 derecelik açılarla çevirebilirsiniz. Aynı zamanda Generate GIF butonuna tıklayarak GIF’i indirebilirsiniz.

Picasion

PNG, GIF veya JPG çeviri işlemleri için Picasion’u kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz GIF yapma aracı Picasion resmi internet sitesini açıp Dosya Seç butonuna tıklayınız ve ardından bilgisayarınızdan  veya telefonunuzdan fotoğrafları seçin. Tek hamlede minimum üç fotoğraf ekleyebiliyorsunuz. Size bölümünden de GIF boyutunu, Speed bölümünden oynatılma hızını ayarlayabiliyorsunuz. Ardından Create Animation butonuna tıklayarak animasyonunuzu oluşturabiliyorsunuz. Sonrasında Save this Animation butonuna tıklayarak GIF’i cihazınıza indirebilirsiniz.

EZGIF

GIF düzenleme, boyutlandırma, kesme gibi kullanışlı özellikleri bulunmakta olan EZGIF internet sitesi aracına girip dosya seç butonuna tıklayıp bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan fotoğraf ekleyiniz ve fotoğrafları yüklemenizin ardından çıkan ayarları dilediğiniz gibi değiştirip oluşturduğunuz görüntüyü GIF formatına getirerek size sunulan indirme bağlantısını kullanıp indirin. Ardından işlem bitince Make a GIF butonuna tıklayınız ve oluşan GIF’i indirebilmek için dosyaya sağ tıklayarak Farklı Kaydet yapınız.

Etiketler:
Stephen Hawking Kıyamet Teorisi Hakkında Bilgiler
Google’ın Vazgeçilmez Olmasının Sebepleri
E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kablosuz Ağ Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)