En Hızlı İnternet Hangi Ülkede Kullanılıyor?

ibrahim KIZILIRMAK 08 Tem 2017 İnternet 693  0

Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar giderek yaygınlaşırken internet kullanım oranları da bir hayli artmaya başladı. Özellikle son dönemde 4,5G teknolojilerine de geçiş yapılmasıyla beraber internet kullanımı tam anlamıyla artış göstermeye başladı. Fakat her ne kadar internet kullanımının bu şekilde artış gösterdiğini görsek de bağlantı hızları konusunda hala belli başlı sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor. Ülkemiz içinde bu durum aynen geçerli. Her ne kadar son dönemde ülkemiz internet hızlarını arttırmaya yönelik adımlar atılıyor olsa da hala istenen değerlerde hızlara ulaşmak mümkün olmuyor. Aynı durum en gelişmiş ülkelerde bile dikkat çekiyor. Peki, En Hızlı İnternet Hangi Ülkede? Açıklanan son araştırma sonuçlarına bakalım.

En Hızlı İnternet Hangi Ülkede Sorusu İçin Yen Araştırma

Yapılan son araştırmaya göre bu alanda internet hızları yükselen birçok ülke bulunuyor. Fiber altyapılarının gelişmesiyle beraber bu ülkelerde genel olarak hız artışı yaşandığı belirtiliyor. Tüm bu geliştirmelerle beraber en çok merak edilen noktalardan biriyse en hızlı internetin nerede kullanıldığı. Yapılan araştırmaya geçecek olursak ilk sırada Çin’in yer aldığını görmekteyiz. Hong Kong bölgesinde kullanılan internet için geçerli olmak üzere 2017 yılı ortalama internet hızının 54.1 Mbps ölçüldüğü belirtiliyor. Bu değer ile beraber Hong Kong 2017 yılı için dünyanın en hızlı internet kullanan ülkeler arasında ilk sırada geliyor.

En Hızlı İnternet

Samsung’un, LG’nin ve daha birçok teknoloji devinin evi olarak gösterilen Güney Kore’de listenin hemen ikinci sırasında yer alan bir ülke olarak değerlendirilmiş durumda. En hızlı internet kullanan ülkeler arasında ikinci sırada yer alan Güney Kore’nin 48.8 Mbps hız ortalaması fiber alt yapısının ne kadar sağlam olduğunu göstermekte.

Üçüncü sıraya geldiğimizde yine bir teknoloji devi ülkenin yer aldığını görüyoruz. 3.sırada yer alan ülke ise Japonya. Ortalama internet hızı için 42.2 Mbps değerinin sunulduğu görülen ülkede altyapıların bağlantı çökme sorunlarıyla da hemen hemen hiç yaşanmadığı belirtiliyor. İlk üç ülkeyi Litvanya ve Romanya takip etmekte. İlk beş bu şekilde sıralanmış.

Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü
Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek
Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti
Netflix Üzerinde 2020 Yılında En Fazla İzlenen 10 Film

Yorum Yapmayı Unutmayın :)