En Fazla RAM Hangi Telefonda Olacak Dersiniz? İşte Vivo ve Oppo’nun Yeni Projesi!

Fahri Gün 14 Tem 2018 Mobil 514  0

Vivo ve Oppo, alışılmışın dışına çıkarak tam 10 GB RAM’e sahip akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. Böylece akıllı telefonlardaki RAM seviyeleri pek çok bilgisayardan daha yüksek olacak. 

Cep telefonu en hızlı gelişen teknoloji alanlarından biri. RAM ve onun gibi çeşitli donanımlar, akıllı telefonlar ve bilgisayarlar için son derece önemli. RAM donanımlarının telefonlarda olan öneminin arttığına akıllı telefonlarla ile birlikte, yapılan çalışmalar sonucunda şahit olmuştuk. Şu an giriş seviyesi pazarda 1 GB RAM’e sahip akıllı telefonlar satılıyor. Üst segmentte ise 8 GB RAM bulunan telefonlara bile şahit oluyoruz. Telefon kategorisinde saygı kazanmayı başarmış iki önemli marka olan Oppo ve Vivo, bu hususta çıtayı daha da zorluyor. İki marka da 10 GB ve üzerinde kapasitelere sahip yeni yetenekli RAM’lere sahip akıllı telefonlar sunmak için çalışmalara başladı.

Söz konusu bilgi bir sızıntı aracılığıyla ortaya çıktı. İşte sızıntıya dair görsel:

Çinli kaynakların sızıntılarına göre 10 GB RAM’e sahip akıllı telefonlar ilk kez 2018 yılının ikinci çeyreğinde telefon pazarlarındaki yerlerini alacak. Bunların baş mimarı da Vivo ve Oppo isimli iki kardeş teknoloji şirketi olabilir. Yine sızıntıya göre ilk 10 GB RAM’e sahip telefonda Snapdragon 660 işlemci birimi yer alabilir.

Vivo bakalım gerçekten de 10 GB RAM’e ve Snapdragon 660 yonga setine sahip bir akıllı telefon piyasaya sürecek mi? Bunun cevabını alabilmek için Vivo ve Oppo şirketlerinden bir açıklama gelmesini bekliyoruz.

En yüksek RAM kapasiteli telefonlar hangileri?

Şu an hali hazırda 2018 yılında amiral gemisi modellerde en fazla 8 GB RAM kullanıldığını görüyoruz. Aslına bakarsanız bu RAM seviyesi şu an için akıllı telefonlara kesinlikle yeterli. PC için bile pek çok üst seviye oyunun minimum 8 GB RAM ile rahatça oynanabildiği düşünüldüğünde, 6 GB RAM’in bile aslında telefonlar için biraz fuzuli bir masraf olduğunu görebiliriz. RAM donanımlarının günümüzde özellikle bizim ülkemizde çok yüksek bir fiyattan satılmaya başladığını düşününce, RAM ve depolama alanı yükseldikçe telefonun maliyetinin de ciddi  oranda yükselmesi kaçınılmaz görünüyor ki bunun örneklerini Türkiye telefon pazarında sıklıkla görüyoruz.

Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu
SAR Değeri Yüksek Olan Oppo Telefonlar
IOS 14 Beta’dan IOS 13’e Dönüş Yapma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)