En Fazla İnternet Tüketen Mobil Uygulamalar

Fahri Gün 14 Nis 2021 İnternet 208  0

Yeni içeriğimizde en fazla internet tüketen belli başlı uygulamalara değinmekteyiz. İşte konuya dair ayrıntılar…

İnternet paketleri mobil uygulamaların özellikleri bazıları tarafından tabiri caizse hunharca kullanılıyor. Özellikle görsel ağırlıklı, videoların da bulunduğu mobil uygulamalar internet kullanımını en fazla gerçekleştiren uygulamalar olup, en fazla internet tüketen uygulamaları sizler için sırlayacak olursak;

İlk sırada Instagram geliyor

Günümüzün en fazla kullanılan mobil uygulamalarından biri olan Instagram, 720 MB / Saat internet tüketmesiyle açık ara zirvede yer alıyor.  

İkinci sırada YouTube var

En fazla internet kullanan uygulamaların ikincisi ise YouTube olup, YouTube: 300 MB / Saat internet tüketiyor. YouTube günümüzde en fazla video izlenen platform olarak biliniyor.

Üçüncü sırada Netflix bulunuyor

Netflix platformu düşük çözünürlük ayarı baz alınarak kullanıldığında 250 MB / Saat internet tüketiyor. Bir saatlik bir film izlediğinizde veya indirme yaptığınızda yaklaşık 250 MB veri harcamanız gerekiyor.

Dördüncü sıra Snapchat’in

Snapchat üzerinden gezinmek için her saat başı 160 MB internet harcamanız gerekmekte. Snap görüntüleyip yüklemek ise ortalama 1 MB internet tüketmenize neden olmaktadır.

Beşinci sırada Facebook bulunmakta

Sosyal medya uygulamalarından Facebook üzerinde özellikle video izlemeyi seviyorsanız bir saatlik bir gezinti boyunca yaklaşık 150 MB internet harcıyorsunuz. Eğer videoları kullanmanız iseniz veri tüketimi yaklaşık yarısına yani 75 MB’a kadar iniyor.

Etiketler:
Fiber İnternet Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bigo Live Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)