EMUI 11 ile Sunulan Özellikler

Fahri Gün 26 Kas 2020 Teknoloji 148  0

Bu yazımızda EMUI 11 yazılımı ile beraber sunulan yazılımsal özelliklerin neler olduğu konusuna değiniyoruz.


Xiaomi şirketi tarafından sunulan EMUI yazılımının son versiyonu EMUI 11 , kullanıcılar için çeşitli özellikler sunmakta olup bu özellikleri yeni yazımızda sizler için derledik.


Smart Multi – Window


Bu özellik ekran içinde ekran özelliğinin bir başka versiyonu olup EMUI 11 ise gelen bildirimi hızlıca yan ekran haline getirebilmenize imkan tanımaktadır. Aynı zamanda aynı ekranda üçüncü uygulama açabilmenize de imkan tanıyan multi Windows fonksiyonu böylece aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırabilme gibi bir imkan sağlamaktadır.


Eyes on Display


Kilit ekranında görüntülenen animasyonlar kullanıcılar tarafından düzenlenebilecek olup böylece kullanıcılar Eyes on Display fonksiyonu ile daha kişisel bir ekrana sahip olabilecekler.


AI Gesture Control


Bu özellik ile telefona belli bir mesafeden el hareketleri ile komut verebilmeniz mümkün oluyor. Örneğin eliniz kirliyken Air Wake özelliğini kullanarak telefonun kilidini açabiliyorsunuz ve varsa oynatılan bir medyayı durdurup başlatabiliyorsunuz.


Conversation Mode


Bu mod mobil ekranlarda kullanımı zor olabilen e-posta uygulamalarında yardımcı oluyor. Huawei Mail uygulamasının ayarlarından klasik görünüm yerine conversation seçeneğini seçtiğiniz zaman artık karışık mail ara yüzü basit bir SMS ara yüzü halinde karşınıza çıkacak.


Multi Screen Collaboration


Bu özellik telefonla bilgisayar ürünleri arasındaki entegrasyonun başarılı olmasını sağlamakta olup NFC teknolojisiyle beraber dosya aktarımı kolay bir hale geliyor ve telefon ekranının bilgisayar ekranına yansıtılması mümkün kılınıyor. EMUI 11 ile beraber de daha fazla ekranı ayrı ayrı açabilmeye imkan tanıyor.

Etiketler: ,
Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)