Efsane Oyunlardan Duke Nukem 3D Bugün 22 Yaşına Girdi

Emre BEY 29 Oca 2018 Oyun 128  0

Oyun dünyasında çok önemli bir yere sahip olan efsanevi oyun Nuke Dukem 3D, bugün itibariyle 22 yaşında. Oyun, 3D FPS deneyiminin baş mimarlarındandı.

Yıllar ilerledikçe oyun dünyasının tarihi geçmişi de daha eski ve kıymetli bir hale geliyor. Bundan 10 20 yıl öncesinde de video oyunları çıkarılıyordu ve o oyunlar şu an bulunan pek çok oyun için ilham kaynağı, bir yol gösterici olmuştu. Bu oyunlardan en önemlilerinden biri de Duke Nukem 3D isimli oyundu.

Duke Nukem 3D, 29 Ocak 1996 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Bugün oyunun üzerinden tam 22 yıl geçti ve 22 yaşına girmesi kutlanıyor. Aynı zamanda yakın bir zamanda yeni bir Duke Nukem oyununun çıkacağı, şu an çalışmaların yürütüldüğü iddia ediliyor. Bu da özellikle eski oyuncuları heyecanlandırmaya yetiyor. Duke Nukem’in en büyük özelliği oyuncuya özgürlük sunması ve çevre ile etkileşimin çok iyi olmasıydı. O dönemde üç boyutlu oyun çıkarmanın zorluğu göz önüne alınırsa 3D FPS türünün en önemli örneklerindendi.

Duke Nukem, 2011 yılında seri haline dönüşmüştü. Duke Nukem Forever adında ikinci oyunu çıkmış, fakat pek sevilmemişti. Bakalım çıkacak olan yeni oyun ilk oyunun sıcaklığını bir nebze de olsa yaşatabilecek mi?

Etiketler:,
Europa Universalis IV İçin Büyük İndirimler Başladı
Assassin’s Creed Rogue Remastered İçin İlk Puanlar Geldi
Yeni Warhammer Oyununun Ne Zaman Çıkacağı Belli Oldu
Playerunknown’s Battlegrounds Xbox One’da Rekor Kırdı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)