E-Mail Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 03 Mar 2022 İnternet 170  0

Mail kullanımı günümüzde oldukça yaygın olup, mail hakkında bilinmesi gereken bazı temel bilgilere değinmek istedik. İşte detaylar…

E-mail kelimesinin açılımı Electronic Mail olup, İngilizce bir terimin kısaltılmış hali olarak karşımıza çıkar. Terimin Türkçe karşılığı ise Elektronik Posta yani e-posta olup, günümüzde hemen hemen herkesin bir veya daha fazla mail adresi bulunmaktadır.

Mail, elektronik ortam üzerinden internet aracılığıyla gerek bilgisayarlar, gerek tablet , gerekse akıllı telefonlar kullanarak sanal ileti yazılıp göndermektir. Mail kullanılarak sayısız mesaj gönderme, paylaşımda bulunma imkanı bulunmaktadır.

Mail adresi örneğin deneme@hotmail.com veya deneme@gmail.com şeklinde adreslerdir. Gmail adresi Google’ın mail servisi olup, Hotmail ise Microsoft’un posta servisidir. Bu platformlardan mail açabilmek için örneğin Gmail.com kullanılabilir. Gmail.com üzerinden @gmail.com adresine sahip olan mail adresiniz olabilir. Böylece başkalarına bu mail adresinizi verdiğiniz zaman iletileri kolayca alabilirsiniz veya ilgili mail adresinize Gmail.com üzerinden giriş yaparak başkalarına mail gönderebilirsiniz. Gmail ve Hotmail gibi daha pek çok farklı mail servisi vardır ve mail adresleri günümüzde ücretsiz olarak hızlı bir şekilde açılabilmektedir.

Günümüzde mail sağlayıcılarının internet sitelerinin mobil uygulama sürümleri de bulunmakta olup mobil uygulamalar aracılığıyla da mail gönderiminde bulunabilirsiniz. Mail içerisine ek ekleme imkanınız da bulunmaktadır. Örneğin bir mailinizde fotoğraf gönderiminde bulunmak istiyorsanız bunu da yapabilmeniz için imkan tanınmaktadır.

Mail nasıl gönderilir?

Örneğin Gmail üzerinden hesabınıza girdiğiniz zaman sol taraftan yeni ileti bölümüne girerek alıcının mail adresini yazıp, konu başlığını yazıp metin içeriğini de yazarak Gönder butonuna tıklayarak mail adresinizden alıcının mail adresinize söz konusu e-postanızı göndermeniz hızlı ve pratik bir şekilde mümkün olacaktır.

Etiketler: ,
Thumbnail Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Adres Kodu Tanımı ve Adres Kodu Sorgulamaya Dair Bilinmesi Gerekenler
Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme Yöntemi
İnterneti Hızlandırmak İçin Faydalanabileceğiniz Pratik Yöntemler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)