e-Devlet Aracılığıyla Hayvan Sahiplenme Yöntemi

Fahri Gün 30 Eyl 2022 Teknoloji 256  0

Bu yazımızda e-devlet üzerinden hayvan sahiplenebilmek için hangi adımların uygulanması gerektiğiyle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte ayrıntılar…

e-Devlet sistemi için sunulan özelliklerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Böylece vatandaşların e-devlet ile geçekleştirebilecekleri işler fazlalaşmaktadır. Bunlardan birisi de hayvan sahiplenmektir.

Ülkedeki kedi ve köpek sayısının artmasıyla beraber gerçek bir hayvansever olarak yapılabilecek olan en iyi yollardan birisi yaşam mücadelesi veren canları sahiplenmek ve onlara sıcak bir yuva sunmaktır. E-Devlet üzerinden sahiplenmek için adım atabilir, sahiplenme hizmetini kullanarak hayvan sahibi olabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden hayvan sahiplenebilmek için uygulanması gereken adımlar:

İlk olarak e-Devlet internet sitesini görüntüleyiniz. Ardından hesap bilgilerinizi girerek giriş yapınız. Sonrasında arama çubuğuna gelip Hayvan Sahiplenme yazıp aratın.

Hayvan Sahiplenme ekranına girdikten sonra sahiplenmek istediğiniz barınağı seçiniz. Ardından da sahiplenmek istediğiniz hayvanın seçimini yaparak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında barınak ile iletişim kurabilirsiniz.

e-Devlet platformu ilk defa 2008 yılında aktif hale getirilmiş olup, pek çok resmi işlemi internet aracılığıyla kolayca gerçekleştirmenizi sağlamaktadır ve dilerseniz masaüstü internet tarayıcısından dilerseniz mobil tarayıcıdan, dilerseniz de App Store, Play Store uygulama mağazalarından indirerek kullanabilirsiniz.

Şu an e-Devlet sistemi üzerindeki sahiplendirme hususunun başlangıç seviyesinde olduğunu belirtmek gerekiyor. İlerleyen süreçte daha da geliştirilerek daha iyi bir hale getirilmesini bekliyoruz.

Etiketler:
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)