Dropbox İle Dosya Gönderme

Mehmet Ali Çelik 17 Ara 2017 Genel 4.776  0

Bir paylaşım ağı uygulaması olarak dünya çapında kullanılan Dropbox, kullanıcılara önemli avantajlar sağlıyor. Dropbox ile bir dosyayı e-mail olarak gönderebilir, akıllı telefonunuzdaki bir dosyayı bilgisayara aktarabilir ya da bilgisayarınızdaki bir dosyayı akıllı telefonunuza aktarabilirsiniz. Üstelik bu işlemler tamamen pratik adımları kapsar.

Dropbox Mail Yoluyla Dosya Gönderme

Dropbox ile bilgisayarınız ya da akıllı telefonunuzdaki bir dosyayı e-mail yoluyla paylaşmanız mümkün. Bu işlem için ilk olarak Dropbox masaüstü ya da Dropbox mobil uygulama yüklemiş olmanız gerekiyor. Dropbox ile metin, görsel, video ya da ses göndermek için şu adımları izleyin:

Akıllı telefonunuzdan Dropbox uygulamasını açın. En alt bölümde yer alan ”+” ikonuna dokunun.

Açılan pencerede yer alan seçeneklerden size uygun olana dokunun. Bir döküman tarayıp bu dökümanı yollamak istiyorsanız ”Scan Document”, fotoğraf yüklemek istiyorsanız ”Upload Photos”, bir dosya yüklemek istiyorsanız ”Create or Upload File” seçeneğine dokunun.

Bu işlemlerle göndermek istediğiniz dosyayı tarayabilir, oluşturabilir ya da dosyalara erişim sağlayabilirsiniz.

Hemen ardından sol altta yer alan ”home” ikonuna tıklayın. Dropbox’ta yer alan dosyalarınızı ”Recent” başlığı altında görüntüleyin.

Mail olarak yollamak istediğiniz dosyanın sağ kısmında yer alan ”…” ikonuna dokunun.

Açılan pencerede görüntülediğiniz işlemler arasından ”Share” seçeneğine dokunun.

Buradan göndermek istediğiniz kullanıcının mail adresini girin.

Sağ üstte yer alan ”Send” seçeneğine dokunun ve dosyayı gönderin. ”File Shared” ibaresini görüntülediğinizde dosyanızın paylaşılmış olduğundan emin olabilirsiniz.


Dropbox her kullanıcı için 2 GB’lık alan sağlıyor. Ücretli üyeliklerde bu alan daha da artıyor. Çok yönlü ve pratik bir uygulama olan Dropbox ile yapabileceğiniz birçok şey var. Özellikle iş amaçlı olarak kullanılan bu uygulamayla dosya paylaşabilir, gönderebilir, text hazırlayabilirsiniz. Ayrıca Dropbox’u akıllı telefonunuz ve bilgisayarınız arasında bir köprü olarak kullanabilir, cihazlar arasında dosya paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,
PUBG Taarruz Tüfekleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
YouTube Kısıtlı Modu Deaktif Hale Getirme Rehberi
TikTok Üzerinde Yaş Değişikliğinde Bulunma Yöntemi
Discord Netflix Botu Kullanma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)