Drop Shipping Hakkında Bilgiler

Fahri Gün 22 Oca 2022 Teknoloji 98  0

Bu içeriğimizde Drop Shipping teriminin ne olduğuna, nasıl Drop Shipping yapıldığına değiniyoruz. İşte detaylar…

Günümüzde popüler e-ticaret yöntemlerinden biri olan Drop Shipping, stoksuz e-ticaret anlamına geliyor. Hazır kurulu bir alışveriş sitesi alıp ürün stoklama yapılmadan alışveriş sitesindeki ürünlerin satışına aracılık etmek suretiyle komisyon kazanılmasıyla gerçekleştiriliyor.

Stoksuz e-ticarette reklam , sitenin hızlı çalışması ve pratik olması önem arz ediyor. Aynı zamanda ziyaretçilere güven aşılanması gerekiyor.  Stok içeriği, ürün portföyü , fiyat ve kampanya değişikliklerine dair sıklıkla güncellemeler yapılması gerekiyor.

Drop shippingde alışveriş sitesi sahibi yerine firma tarafından faturalandırılıp müşteriye gönderilmektedir. Aracı olan internet sitesi, komisyonlardan belirli oranlarda stopaj keserek devlete öder.

Drop shippingde internet sitesi sahibi sitesinde görüntülenecek olan ürünlerin kategorilerini özelleştirme hakkına sahip olup, sitenin temasını değiştirip özelleştirebilir ve yönetim panelinde internet sitesinin istatistiklerini takip edebilir.

Site sahibi siparişleri takip edebilmek için panelden yardım alır. Sipariş aldığı zaman ödemeyi kendi havuzunda tutup, siparişleri firmaya bildirir. Sanal POS ve banka hesabı site sahibine ait olup, alışveriş tamamlandığı zaman müşterinin de onay vermesi halinde veya onay süresi dolduğunda ödeme satıcıya bir miktar kesinti uygulandıktan sonra aktarılır. Bu tarz platformlarda destek sistemi oldukça önemli olup, müşteri bir sorunla karşılaştığı zaman aracı yani internet sitesi ile iletişim kurar.

Alışveriş sitesi sahibi, çalıştığı firmaya yıllık olarak belirli bir ücret ödeyebilir. Bunun aksi durumunda sözleşme fesh olmakta ve alışveriş sitesi sorumlu firma tarafından kapatılmaktadır. Alışveriş sitesi sahibinin mali zarar riski ise bulunmamaktadır. Ancak sitenin popüler hale gelebilmesi için büyük bir emek gösterilmesi ,reklam yapılması gerektiği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Etiketler:
Basit Elektrik Devrelerine İlişkin Bilinmesi Gerekenler
Hava Temizleme Cihazları ile Kelebek Kanatlarının İlgisi
Medya Ekonomisiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler
IPTV Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)