İlk Drone Helikopter Uçuşunu Gerçekleştirdi.

NETHANESİ 12 Nis 2016 Teknoloji 1.111  0

Hergün gelişen teknoloji gün geçmiyor ki bizlere yeni çözümler sunmamış olsun . İnsansız hava araçları teknolojisi ile drone gemi , drone tank gibi çözümlerden sonra drone helikopterin yapıldığının haberi kısa bir süre önce yapmıştı.

Alman Şirket E-Volo , insansız haba araçları teknolojisi kapsamında hedef olarak aldığı drone helikopterin yapım ve test aşamalarını tamamlayarak drone helikopterin ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Alman Şirket , 18 rotor multicopter sersinin helikopteri , bütün drone teknolojisinin arasında tarihte uçan ilk drone helikopteri oldu.

Bir uzman pilot ile gerçekleştirilen ilk uçuş , 60 mph hıza kadar ulaşılabildiği deneyimlendi.E-Volo en Volocepter adlı insansız hava aracı olan drone helikopter , ayrıca dünyada ki ilk ve tek sertifikalı drone helikopter ismini taşıyor.Yönetim desteği olmadan , ilk olarak rüzgar ve havanın durumuna göre hareket kabiliyetini kendisi sağlayan Volocopter, henüz çoklu üretim yerine kişisel drone helikopter olacak gibi gözüküyor.

Yabancı kaynaklı bir internet sitesinde yaplan habere göre ; Volocopter tamamen elektirik ile çalışıyor.

Hava kirliliği ve gürültü kirliliği oluşturmadan keyifli bir sürüş deneyimi sağlıyor. Belki de tarihin en nadir ses çıkarmayan helikopterlerinden birisine şahitlik ediyor olabilirsiniz.

Geleceğin teknolojisinin , son sürat ile geldiğini söylebiliriz. Uçan otobüsler , sürücüsüz otomobiller artık günümüze daha da yakın .

Ancak gelişen teknoloji ile kullanıcıların cepleri yanmaya devam ediyor olmasıda ayrı bir muamma.

200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
MAC Adresi Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)