İlk Drone Helikopter Uçuşunu Gerçekleştirdi.

NETHANESİ 12 Nis 2016 Teknoloji 597  0

Hergün gelişen teknoloji gün geçmiyor ki bizlere yeni çözümler sunmamış olsun . İnsansız hava araçları teknolojisi ile drone gemi , drone tank gibi çözümlerden sonra drone helikopterin yapıldığının haberi kısa bir süre önce yapmıştı.

Alman Şirket E-Volo , insansız haba araçları teknolojisi kapsamında hedef olarak aldığı drone helikopterin yapım ve test aşamalarını tamamlayarak drone helikopterin ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Alman Şirket , 18 rotor multicopter sersinin helikopteri , bütün drone teknolojisinin arasında tarihte uçan ilk drone helikopteri oldu.

Bir uzman pilot ile gerçekleştirilen ilk uçuş , 60 mph hıza kadar ulaşılabildiği deneyimlendi.E-Volo en Volocepter adlı insansız hava aracı olan drone helikopter , ayrıca dünyada ki ilk ve tek sertifikalı drone helikopter ismini taşıyor.Yönetim desteği olmadan , ilk olarak rüzgar ve havanın durumuna göre hareket kabiliyetini kendisi sağlayan Volocopter, henüz çoklu üretim yerine kişisel drone helikopter olacak gibi gözüküyor.

Yabancı kaynaklı bir internet sitesinde yaplan habere göre ; Volocopter tamamen elektirik ile çalışıyor.

Hava kirliliği ve gürültü kirliliği oluşturmadan keyifli bir sürüş deneyimi sağlıyor. Belki de tarihin en nadir ses çıkarmayan helikopterlerinden birisine şahitlik ediyor olabilirsiniz.

Geleceğin teknolojisinin , son sürat ile geldiğini söylebiliriz. Uçan otobüsler , sürücüsüz otomobiller artık günümüze daha da yakın .

Ancak gelişen teknoloji ile kullanıcıların cepleri yanmaya devam ediyor olmasıda ayrı bir muamma.

Garmin Fenix 5 Modelleri Epey İddialı Geliyor
MediaPad C5 İddialı Geliyor
Garmin Vivoactive 3 Akıllı Saatinin Yeni Versiyonu Geliyor
Nintendo Switch Platformunda YouTube Dönemi Başlıyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)