Dota 2 Oyunu İçin Güncelleme Haberi Geldi

ibrahim KIZILIRMAK 31 Tem 2017 Oyun 866  0

MOBA oyunları içerisinde en başarılı seri olarak öne çıkan Dota 2 oyunu çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başardı. Sadece birkaç ay içerisinde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olmayı başaran Dota 2, Valve tarafından da sunulmuş en iyi yapımlardan biri olarak değerlendiriliyor. Sadece tek başına bile turnuvalara konu olduğunu gördüğümüz oyunun uzun bir süredir ise sessizliğini koruduğunu biliyoruz. Belli başlı performans iyileştirmeleri ve mini güncellemeleri almaya devam etse de sistemde yapılacak olan değişiklikleri gösterecek büyük güncellemelerinin ne zaman yayınlanacağı merak edilen oyunun sonunda merakla beklenen yeni güncellemesi de ortaya çıktı.

Dota 2 Hoşgörü Sistemiyle Beraber Gelecek

Yeni güncellemenin detaylarına bakacak olursak, oyunda değil de oyunun sisteminde bir değişikliğin yapıldığını göreceğiz. Yapılan değişiklikle beraber oyuna dahil olan yeni kullanıcılar için özel bir sistem kullanılacak. Bu sistemle beraber kullanıcıların oyuna üye olmasından sonra yapacağı maçlardaki eşleştirmeler değiştirilecek. İlk kullanıcıların karşısına çok daha hoşgörülü olan kullanıcılar çıkarılacak.

Oyunda yer alan hoşgörü puanı en yüksek olan kullanıcıların, yeni oyuncularla eşleştirilmesi sağlanacak. Bu sistemle beraber kullanıcıların genel bir değişikliğe sahip olacağı da kesin. Böylelikle bir nevi hoşgörü puanı yüksek olan kullanıcılar oyun tarafından değerli olarak gösterilip öne çıkarılırken bir yandan da oyuna yeni üye olan kullanıcıların oyundan daha çok yaralanmaları da sağlanmış olacak.

Dota 2

Tabi Dota 2 için sunulan güncellemenin de belli başlı şartları olacak. Öncelikle yeni üyeler için geçerli olacak olan sistemin sadece ilk 25 maç için geçerli olacağını belirtelim. İlk 25 maç sonrasında standart eşleşmeler devam edecek. Ayrıca bundan sonra kullanıcıların yeni oyunculara karşı yapacakları tavrında değerlendirileceği belirtiliyor.

Güncellemenin Dota 2 oyununa çok kısa bir süre içerisinde tam olarak eklendiğini göreceğiz. Bunun dışında güncellemenin daha oyuna ne gibi değişiklikler getireceğinin de zaman içerisinde belli olması bekleniyor. Denemelerin sonrasında Dota 2 güncellemesinin ne kadar sevileceğini de göreceğiz.

Arkadaşlarınızla Beraber Oynayabileceğiniz 10 Mobil Oyun
Birbirinden Güzel 5 Uzay Temalı Video Oyunu
Steam Platformunda 2020’nin En İyi Oyunları Açıklandı
Steam 2020 En Çok Satan Video Oyunları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)