Doğal Backlink Nedir ?

NETHANESİ 02 May 2016 Webmaster 1.075  0

Backurl sitelerin size referans olması ,sizden dile getirdiğinin göstergesidir.Örneğin ben bu yazıda şu site şu şekilde bir şey yapıyor diye url verseydim bu backlinke girecekti.Günümüzde backlink reklamlar yoluyla veya illegal (hackurl,black hat seo) yollarla kazanılır.Peki neden insanlar  backlink kazanmak için o kadar uğraşıyor .

Yeni açtığınız bir internet sitesine 300 siteden backlink alırsanız, büyük bir olasılık ile arama motorları sizi geri sayfalara gönderecektir.O yüzden dikkatli olun,backlink çalışmasını yavaş yavaş yapın.Sitenize zaman tanıyın kimsenin sitesi ilk günde birinci sıralara yerleşmedi.Özellikle 2 aydan daha ufak yaşta olan siteler için backlink çalışmasını yavaş bir biçimde yapmasını öneririm.

Doğal Backlink Nedir ?

Sosyal olun sitenizi her yerde paylaşın.Sitenizin kendi adına Facebook,Twitter,Google Plus gibi hesapları olsun.Çoğu kişi aman boşver facebook hesabını açtım gerisini boşver anlayışında işte bu çok yanlış.Arama motorları sosyal siteleri sever.

Başka sitelerle dost olun iletişimde kalın.Peki o nasıl olacak ? İnsanların sitelerine yorum yapın ,misafir yazar olarak diğer sitelerde yazı yazabilirsiniz.Unutmayın dost içinde olmanız demek bazı durumlarda o siteden alıntı yaptığınızda kaynak göstererek çekinmeden alabilirsiniz .Bu sayede iki tarafta backlink kazanır.

Dmoz gibi kaliteli dizinlere sitenizi kaydedin. Bu size yarar sağlayacaktır bu arada backlinkler istediğiniz kelimelerde arama motorlarında öne çıkmanızı sağlar.bu da sitenize görkemli bir hit sağlayacaktır.

Kaliteli özgün içerik oluşturmak lazım.İlgi çekici ve kaliteli yazı yazın sade ve temiz dil kullanın.O zaman insanlar yazdığınız yazıyı beğenir ve sitenizi izler yada yazıyı paylaşır.

 

 

WordPress’e Katkıda Bulunmanın Yöntemleri
Blogdan Para Kazanabilmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Etkili Bir Alan Adı Oluşturmak İçin İpuçları
İyi Bir Blog Yazarı Olabilmenin Şartları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)