Docx Uzantılı Dosyayı Açma Yöntemleri

Fahri Gün 05 Kas 2019 Teknoloji 514  0

Yeni içeriğimizde .Docx uzantılı bir dosyayı nasıl çalıştırabileceğinize değiniyoruz. İşte Office Suite kullanmadan .Docx dosyası açma yöntemleri…


Normalde .docx uzantılı bir dosyayı açmak için Office Suite programından yararlanabilirsiniz ancak buna alternatif bir yazılım arıyorsanız o halde Microsoft Word, Excel ve Powerpoint araçlarını destekleyen bir başka programdan da yararlanabilirsiniz. Örneğin Kingsoft Office buna örnek teşkil eden ofis programlarından biri olup hem uyumluluğu sağlar hem de .docx dosyalarını çalıştırabilir. Kingston Office ile .doc ve .docx biçiminde dosyalar da oluşturma imkanınız bulunmaktadır.


Google Hizmetleri


.docx dosyalarını görüntüleyip açmak için Google tarafından da çevrimiçi destek verilmektedir. Bu doğrultuda Google Dökümanlar, Google Drive gibi araçlar kullanılabilir. Google Drive ile .docx uzantılı bir dosya oluşturup düzenlemeniz de mümkündür.


Tarayıcı İle Açma


Eğer hiçbir ek uygulamadan yararlanmak istemiyorsanız internet tarayıcıları aracılığıyla da bunu yapabilmeniz mümkün. Ancak bunun için tarayıcınıza uzantı yüklemeniz gerekecektir. Bunun için sahip olduğunuz tarayıcıyla uyumlu bir uzantı bulmanız gerekiyor. Bunlardan en ünlülerinden biri Docs Online Viewer olup, Mozilla Firefox üzerinde popüler bir eklentidir. Öte yandan Office uzantısı da Microsoft Word, PowerPoint, Excel gibi uygulamaların tek tıklamayla çalışmasına yarar sağlayan bir Chrome eklentisidir.


Format Dönüştürme


Son olarak format dönüştürme yönteminden bahsedelim ancak ilk olarak bu yöntemi önermediğimizi ifade edelim çünkü bu yöntem .docx dosyasını başka bir formata dönüştüreceğinden çok kullanışlı değildir. Bunun için kullanmanız gereken bir ek araç vardır. Bu araç Zamzar olup Zamzar resmi web sitesinden Add Files butonuna tıklayarak .docx dosyanızı yükleyip Convert To butonuna tıklayarak dönüştürme yapabilirsiniz.
Etiketler:
Nanobotlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yazılım Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Rüzgar Türbinleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Matplotlib Kütüphanesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)