DM Tanımı ve Merak Edilenler

Fahri Gün 06 Mar 2020 İnternet 393  0

Sosyal medya platformlarıyla sıklıkla ilişkilendirilen DM yani direkt mesaj nedir? Yeni yazımızda bu konuyu ele aldık.

DM ifadesini son zamanlarda epey sık bir şekilde duymaya başladık. DM’nin Direkt Mesajın kısaltılmış hali olduğunu biliyoruz. Peki ya ne anlama gelmekte? Direkt Mesajlar en basit tanımıyla sosyal medya platformlarının doğrudan mesaj bölümü aracılığıyla bir başka kullanıcıya doğrudan göndermiş olduğunuz mesajlardır yani kısacası bir başka sosyal medya kullanıcısına mesaj alanından mesaj atmanızdır. DM üzerinden bir başkasına müzikleri, videoları, fotoğrafları da gönderebilme imkanınız bulunmaktadır. Günümüzde hemen hemen tüm sosyal medya platformları direkt mesaj fonksiyonu sunmaktadır. Bunlar arasında en fazla direkt mesaj özelliği kullanılan sosyal medya platformları Facebook, Instagram ve Twitter olup, Instagram uygulamasına direkt mesaj özelliği çok sonraları gelmesine rağmen büyük bir ilgi gösterilmiştir.

DM Kapatılabilir

Bazı kullanıcılar direkt mesaj özelliğini kapatır. Bu gibi durumlarda o kişiye direkt mesaj gönderebilmeniz mümkün olmaz. Örneğin Instagram’da bunun örneklerini çok sok görürüz. Instagram DM alanına bakmak için ana ekranda sağdan sola doğru kaydırma yapıp direkt mesaj bölümüne geçebilirsiniz. Instagram ana sayfasında sağ üst kısımda kağıt uçak simgesine benzeyen bir ok işareti bulunmakta. Bu işaretin üzerine tıkladığınız zaman açılan kısımda daha önce mesaj gönderdiğiniz kullanıcılarla görüşmeleriniz çıkacaktır.

DM Silmek

Bir kullanıcı ile olan mesajları silebilmek için DM bölümüne girin ve silmek istediğiniz görüşmenin üzerine basılı tutun. Sonra da Sil seçeneğine basın. Böylece silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Etiketler:
Script Tanımı ve Script Türleri Hakkında Bilgiler
Fotoğraftaki Yüzleri Canlandırmak İçin Uygulayabileceğiniz İşlemler
Prezi ile Sunum Hazırlama Yöntemi
Jitter Sorunu Çözüm Metotları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)