Dishonored 2 Hakkında Önemli Denuvo Gelişmesi!

Fahri Gün 16 Ara 2018 Oyun 371  0

Dishonored 2 ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Oyunun artık Denuvo ile korunmadığı ortaya çıktı.

Denuvo koruması günümüzde oyunların korsanlar tarafından kırılamaması için bir koruma sağlamakta. Ancak bu koruma her defasında korsan gruplar tarafından aşıldı. Bu bazen uzun zaman alırken bazen de çok kısa sürdü.

Dishonored 2 için geliştiriciler tarafından yeni bir yama yayınlandı. Bu yeni yamada Denuvo kaldırıldı. Yalnızca oyunun yalın halinden değil, ek paket olan Dishonored: Death of the Outsider içeriğinden de kaldırıldı. Bunun zaten beklenen bir karar olduğunu ancak biraz geciktiğini söyleyebiliriz.  Çünkü oyunun zaten korsan sürümü çıkış yapmıştı ve korsan sürüm çıktıktan sonra Denuvo sisteminin hala durması sisteme yük bindirmekten başka bir işe yaramıyor.

Denuvo boykot ediliyor 

Aslında Denuvo dışarıdan bakıldığında oyunları satın alarak oynayanlar için yardımcı bir araç gibi görünüyor olabilir. Ancak tam aksine oyunu satın alan oyuncular da Denuvo korumasını boykot ediyor. Pek çok PC oyuncusu Denuvo korumasıyla korunan oyunları satın almıyor. Denuvo’nun oyunu satın alarak oynayan oyunculardan bile tepki görmesinin nedeni ise video oyunlarındaki performansı ciddi ölçüde düşürmesi. İşte oyuncular bu durumdan rahatsız oluyor ve daha iyi bir performans için Denuvo  korumalı oyunları oynamak istemiyor.

Etiketler:
Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)